Още по темата
Вечерни новини: 21 юни
Брюксел ни плаши със санкции заради турбините на нос Калиакра, ДПС иска агитация на турски език, а Гърция най-после сглоби правителство
21 юни 2012
БЪЛГАРИЯ
ЕК е одобрила пренасочване на 600 млн. лв. от програмата за селските райони
Европейската комисия (ЕК) е одобрила изпратеното преди повече от година искане на България да бъдат прехвърлени 600 млн. лв. от мерки със слаб интерес към по-атрактивни. Това съобщи днес земеделският министър Мирослав Найденов. Официалното одобрение за промяна в програмата е било получено във ведомството вчера. Приемът на проекти за новите средства започва след около месец.
Средствата ще се използват за млади фермери, земеделски стопанства и общински инвестиции.
БНБ отне лиценза на "Стандарт инвестмънт валутни пазари"Лицензът за финансова институция и на "Стандарт инвестмънт валутни пазари" е бил отнет от БНБ, стана ясно от документи, публикувани в Търговския регистър. Заповедта на подуправителя на централната банка Румен Симеонов е от 13 юни и е в отговор на молба, подадена от самото дружество, след като е взето решение за закриването му.
След отнемането на лиценза то няма да има право да търгува с валути и да предлага такива сделки. Месец по-рано, на 14 май, общото събрание на акционерите е взело решение "Стандарт валутни пазари" да прекрати дейността си.
КФН: Най-честите жалби са за отказ да се плати застраховка
Потребителите все по-рядко се оплакват от услугите на дружествата за частно пенсионно осигуряване,
но продължават да недоволстват от застрахователни компании, които отказват да плащат обезщетения, най-вече по задължителната "Гражданска отговорност" и по "Автокаско". Това става ясно от отчета на Комисията за финансов надзор (КФН), който в сряда беше представен пред икономическата комисия в парламента. Заради липса на кворум обаче депутатите не успяха да го приемат, а по същата причина отпадна и разглеждането на доклада за дейността на Комисията за защита на конкуренцията и за тази на омбудсмана за миналата година.
"Алкомет" ще инвестира 7.6 млн. лв. в нова леярска линияПроизводителят на алуминиеви изделия "Алкомет" обяви нова инвестиция за близо 8 млн. лв., с която ще повиши капацитета си, стана ясно от съобщение на публичното дружество.
Шуменската компания планира да вложи 7.6 млн. лв. в покупка и пускане на леярска линия за непрекъснато леене на рулони и в пречиствателна система. Част от парите – 3.8 млн. лв., са собствени средства, а останалите са осигурени от оперативната програма на ЕС за развитие на конкурентоспособността и са безвъзмездна помощ.
СВЕТЪТПроизводството в Китай се свива за осми пореден месецПроизводството в Китай се сви за осми пореден месец през юни,
като поръчките към износителите и цените в частния сектор се на най-ниските им нива от началото на 2009 г. Това показва предварителният доклад на британската банка HSBC и лондонският изследователски институт Markit за производствената активност в Китай, цитиран от Reuters.
Air France ще съкрати 5120 работници до края на 2013 г.Френският авиопревозвач Air France обяви днес плановете си за
съкращаване на 5120 работни места до края на следващата година, като част от усилията да намалят разходите и дълговете си, за да се върнат към растеж, предаде Reuters. Компанията, която е част от френско-холандското обединението Air France-KLM - най-голямата авиокомпания в Европа, е изправена пред все по-силната конкуренция и растящите разходи за гориво.
-1
Програмата за селските райони набира все по-голяма популярност, защото там се осъществява реално подпомагане на дейноста. Предполагам, че с промените по разпределението на средствата, парите ще бъдат насочени пропорционално. Там, където има по-голям интерес от старана на бизнеса, ще се разполага и с повече помощи.
-1 +1
Програмата за селските райони набира все по-голяма популярност, защото там се осъществява реално подпомагане на дейноста. Предполагам, че с промените по разпределението на средствата, парите ще бъдат насочени пропорционално. Там, където има по-голям интерес от старана на бизнеса, ще се разполага и с повече помощи.
преглед на коментар
Нов Коментар