Дневният тираж на в. "Гардиън" от януари до юни е намалял със 17.7% спрямо същия период на миналата година до 216 хил. бройки.
[AP]
Още по темата
Смяна на бизнес модела
Дъщерните продуцентски компании на големите телевизии могат да пренаредят продуцентския пазар
22 юни 2012
Британската медийна група Guardian News and Media (GNM), която издава всекидневника Guardian и седмичника Observer, отчете загуба от 44.2 млн. паунда за финансовата година, която приключи през април 2012 г. Това задълбочава проблемите на издателската компания, която и миналата финансова година отчете загуба в размер на 31.1 млн. паунда, предаде Financial Times.
Главният редактор на Guardian Алън Ръсбриджър обяви на среща с персонала, че вестниците ще трябва да спестят 7 млн. паунда от заплати. Това означава, че ще трябва да бъдат съкратени близо 100 от общо 650 журналисти, които работят в изданията на групата.
GNM ще трябва да постигнат годишно намаляване на разходите си с 25 млн. паунда, като срокът за това е до финансовата 2016-17 година. Тежкото решение идва след серия от неуспешни опити на издателството да компенсира ефекта от спадащата реклама върху бюджета на компанията.
Освен това новата редакционна политика на групата ще бъде намаляване на потока от събитийна информация и увеличаване на броя на аналитичните материали. "Ще даваме на читателите си новини, разкриващи същността на събитията, а не просто отчети за случилото се", заяви Ръсбриджър.
Дневният тираж на в. "Гардиън" от януари до юни е намалял със 17.7% спрямо същия период на миналата година до 216 хил. бройки. Използването на електронната версия на изданието обаче е нараснало с 38% и приходите на групата в това направление са се увеличили с 16.3% процента до 45.7 млн. паунда.
От септември 2011 г. стартирането на сайт за новини в САЩ доведе до 80% ръст на американската аудитория до над 20 милиона уникални потребители на месец, каза още главният редактор и заяви че фокусът занапред ще се измества все повече към онлайн изданията.
GNM е собственост на Scott Trust, организация с нестопанска цел, създадена да подсигури финансовото и редакционно бъдеще на Guardian.
+1
Криза е.
+3
Криза е.- цитат на коментар #1 от “Нефертити”
Братчедке, че е криза - криза е. Но се чудя дали в намален състав, изданията няма да станат по-безинтересни за читателите, а това би оттеглило още рекламодатели от тях. Излизането от кризата, малко ми напомня на това, да се издърпаш сам нагоре за косата си. Свободният пазар, рано или късно осира пейзажа и тогава започва да гледа към държавата, като малко дете, към майка си. Крайно време е да формулират ясно действията на икономическите субекти, които провокират икономическа криза и да се криминализират в Наказателния кодекс - със съответните 100 години затвор и пълна конфискация на имуществото и авоарите. Чудя се как за много по-дребни неща има санкции, а подобни действия, които разбиват съдбите на милиони хора по света, са оставени без последствия.
_____
Три пъти го режа и все е късо.+1
Тези, които създават законите, държат властта, да се самоосъдят, да се лишат от заграбеното през вековете и да влезнат в затвора по собствена воля и желание?
преглед на коментар
Нов Коментар