Банките в България с двуцифрен ръст на печалбата
Финансовият резултат на сектора в края на януари е 55 млн. лв
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Двуцифрен годишен ръст на печалбата за януари и по-малки разходи за обезценка (заемите, които банките считат за несъбираеми) показват данните на БНБ за състоянието на банковата система в началото на тази година.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
8 коментара
"Поздравления" г-н подуправител на БНБ румен симеонов. Без Вашето прикриване на закононарушенията на булбанк, които констатирахте в редица писма в 2009, 2010 г. печалбите на закононарушаващата банка щяха да бъдат негативни, а хората много по-добре финансово. Искренно се надявам някой ден цялата истина за злоупотребите на булбанк, да излязат на ява и Вие вместо да се пенсионирате да облечете раирания костюм. Зная че много мечтая, но такова незаконно обиране на българските кредитополучатели не е имало от годините когато същия този шеф - инженер - химик, не бе шеф на АП.
Проблемът се корени в безотговорността на банковия регулатор – БНБ и в това, че у нас няма ефективна защита на потребителя на банкови услуги. Например, БНБ, на която законодателят е възложил да следи за спазването на Закона за кредитните институции, открито отказва да го прави. Разчита се на безпомощността и некомпетентността на Комисията за защита на потребителите в сферата на финансовите услуги – некомпетентност, документирана още през 2009 г. в доклад на Световната банка за България. Неотдавна Управителят на БНБ заяви в пряк текст и по най-арогантния начин, че “нито БНБ, нито КЗП” ще защитават клиентите на банки!?. Така че у нас защита на потребителя на банкови услуги на практика липсва!
А имаше времена когато хората обираха банките ...
в Перник казвали:
"фанеш ли офца - стрижи!"
Като паразити са! Сблъскаш ли се с тях, докопват те и пускане няма!
КРИЗА ,НАЛИ ?!?
Криза нали? Криза! А хората завършват годината с 586 милиона печалба!
От чии гръб е тази печалба? От нашия! Иначе големи оплаквания от банкерите, че годината е зле! Малко им е! Поне 1- 2 милиарда да бяха, а то само 586 милиона! Ха сега представете си колко ни доят при 23% необслужвани кредити!
В сряда ЕЦБ обяви, че 800 банки са взели € 529.5 млрд. от евтините пари, като общият размер на т.нар. LTRO - Long Term Refinancing Operation (Дългосрочна операция за рефинансиране) достигна 1 трлн. евро. Лихвата по тези тригодишни заеми е 1%, като всичко това беше направено в опит да се облекчи натискът върху финансовите институции, които са основни кредитори на държавите от еврозоната.
А колко са лихвите в България?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.