И богатите българи предпочитат да спестяват в банкови депозити
Бизнесът държи парите си на влог заради високи лихви, вместо да инвестира


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
от активите на богатите клиенти в Уникредит Булбанк са вложени в банкови депозити
553
е броят на депозитите над 1 000 000 лв. в банки
И богатите българи предпочитат да спестяват в банкови депозити по време на криза. Значителен е и делът на средствата, които преди кризата са се намирали в бизнеса, а сега се оказват по сметки на индивидуални клиенти. Това показват наблюденията от дейността на поделението за частно банкиране на Уникредит Булбанк.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Не е за учудване, "Уникредит-Булбанк" или "Сосиете Дженерал - Експресбанк" дават до 4 процента годишно на големи суми в евро или долари срещу, примерно 0,3 процента в САЩ в момента. Поне биеш инфлацията и не губиш пари в рискови инвестиции. По-рисковите банки, примерно КТБ дава до 6-7 процента в евро или долари.
Китай забавя развитието си поради лимитиращите фактори на използваните суровини, т.е. растежът му надхвърля възможностите на съществуващите световни мощности. Естествено се проявяват и съпътстващите дисбаланси в собствената му икономика в следствие на прегряване със свръхинвестиции в строителният сектор.
Основна характеристика, която ни интересува в случая е поскъпване на китайските стоки и подобрена конкурентоспособност на българските, и поради поевтиняване на еврото спрямо долара.
Вносът на криза в България вече продуцира стагфлация характеризираща се с повишаване на цените, без компенсация на доходите. Липсата на пари ще предопределя атрактивността на годишните банкови депозити. Какво ли би било едно разумно решение на българин, разполагащ със средства? Инвестицията на фондов пазар е рискова, също както инвестицията в себе си.
Ето една перифраза на известната мисъл на Николай Хайтов: Едно е да искаш да знаеш, друго е да завършиш прагматично образование за да можеш да го практикуваш, а трето и четвърто е да го направиш умело с полза и за самия теб, и за околните.
Защо му е да учи ли? За да посрещне по-умело, покачването на икономиката ни след година и половина.
Кога ли парите на "богатите" българи са влагани в нещо друго освен банкови депозити (или съмнителни дейности)? Не ме разсмивайте....
Как смеете бе!!! На Вас премиерът кво Ви каза преди около два месеца, а???????????????Да инвестирате-ако ще да е в иглени уши!Ай че мързеливци!!!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.