Обратната страна на успеха на Уолстрийт
Болни и уморени инвестиционните банкери трудно признават, че работата им разрушава здравето и живота
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Бързи коли, пентхаус апартаменти и лъскави партита може да са част от ползите в живота на един инвестиционен банкер, но поглед зад кулисите разкрива колко много финансови магьосници са
съсипали здравето си в преследване на печалба.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
16 коментара
То това не са само банкерите, а и финансисти, консултанти и въобще всички професии, които изискват реакция веднага, независимо дали спиш, ядеш или правиш нещо друго. Такова ни е обществото, че хората искат всичко веднага, без да отдават такова значение на здравето и съня си, а после страдат :). Всичко трябва с мярка, като тази умствена работа трябва да се замества от време на време с физическа, както и да не се пренебрегват болестите, които много хора просто давят с лекарства и продължават напред. Според мен няма незаменими хора и този режим на живот може да се поддържа година две докато човека е млад, но после става все по-трудно.
Но дам, това е въпрос на ситуация и отчасти на личен избор :)
Да бе, ей сега ще си поплача за тях, ех.ххх. мъко, мъко.
И наркобосовете требе да живеят, нъл е демокрация.
Истинският виновник за ситуацията е излишъкът на тестостерон. Жаждата за финансов успех на всяка цена и опиянението от него тепърва ще ни докарат множество проблеми.
Дали не е добре да научим малко повече за "нашите" прескъпи банки и как те "помагат' на предприемчивите българи да вземат кредит и започнат собсвен бизнес. За Уолстрийт няма да плачем, щото тука си имаме техни другари, които са дошли да ни оправят след като вече са се оправили със своя Уолстрийт и горепосочените.
Верна читателка с добри намерения.
До коментар [#1] от "mahito":
Потвърждавам. В медиите например стресът е почти същият, въпреки че залогът е по-малък. Вероятно бавно, но сигурно здравето си срещу заплата разменят и лекари, шофьори, всякакви...
80 часа работа седмично са ОК и те държат в конидция. Въпросът е каква е работата. Ако е свързана с контактуване с хора е много. Ако е нещо креативно - някакво проектиране, изследвания, развой - всичко е наред. Ако си обчиаш работата и 100 часа са добре, особено ако са платени добре. Разбира се, тук изключвам всички черпаклии, за които по начало работата е мъка.
При нас това не е проблем! Хората си искат свободното време, мързела и нищонеправенето по време на работа. Е малко сме бедни, но пък как се оплакваме! Оплакваме даже и тия дето много работят! Супер сме си!!!!
Ха-ха. Цитирам: "банкерите са разболяват, развиват нервни тикове като бъркане в носа или гризане на нокти". Какви жестоки поражения.
Препоръчвам им да се гръмнат, колкото повече поработват, толкова повече мъка причиняват по света !
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.