Pussy Riot ще стане запазена търговска марка
Пънк-движението не иска името му да бъде използвано от външни лица с цел трупане на печалба
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Pussy Riot ще стане запазена търговска марка (brand) с цел да се попречи на недобросъвестни лица да извлекат печалба или да опетнят имиджа на пънк-групата, заяви адвокат на движението, цитиран от агенция "Франс прес" (АФП).
Регистрирането на търговската марка ще даде повече права на основателите на движението да контролират как се използват името му и неговите произведения, заяви адвокатът Марк Фейгин, който представлява Надежда Толоконникова - едно от трите момичета, които миналата седмица получиха по 2 години затвор от руски съд за хулиганство, съобщава The Moscow Times.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
11 коментара
Уважаеми "Капитал", подзаглавието ви "Адвокати на пънк-движението твърдят, че няма да използват марката за търговски цели" е абсолютно невярно и манипулативно!
По-долу се опровергавате сами: адвокатът Марк Фейгин е заявил, че целта е "да контролират КАК се използва името за търговски цели". Мисля, че разликата е ясна - целта е да се избегнат всякакви пропуснати ползи от използването на марката Pussy Riot;)
Целта е псевдобунтът да се осребри, разбира се. Това, че са отрепки, не ги лишава от меркантилност.
До коментар [#1] от "Тояга":
Имаше дребна неточност, която е оправена. Извинявам се за грешката.
[quote#1:"Тояга"]Мисля, че разликата е ясна - целта е да се избегнат всякакви пропуснати ползи от използването на марката Pussy Riot;) [/quote]
хехехе
казах ви аз.
До коментар [#3] от "Иван Михалев":
Благодаря за вниманието:)
Нали знаете, дяволът е в детайлите;)
Моделът е познат и широко прилаган от Холивуд, и отдавна копиран на пост-съветското пространство. Например, Ющенко запази търговските права върху символиката от оранжевата революция в Украйна и прехвърли правата за търговия с тях на сина си - четох преди две-три години за общ приход от около $140 милиона.
Въпреки, че е проява на лош вкуст, ще си позволя да се самоцитирам:)
_aktivistka_prirodozashtitnichka_i_kompjuuren/?ref =id#comment-66
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/08/17/1890158_art
"Ако се замисим - напраха им услуга!
Сега цял свят ги познава - въпрос на малко ум е да това да бъде материализирано!
Всъщност те са бъдещи милионерки!
За три години могат да се напиша поне пет книги. Дори само една от тях да продадат за филмиране - ето ти го пърия милион. Като брибавим и няколко албума, интервюта, дуети с Мадона, Елтън Джон и Лейди ГаГа /по отделно разбира се/ - хоп, поне още един милион. От мърчендайзинг - цветни качулки, тениски, стилизитани матрьошки - още полови, и така края му не се вижда!"
Само пропускате, че марката няма да бъде регистрирана, защото противоречи на морала поради скромната думичка "пуси" в наименованието. Така че по мое мнение ще я отхрълят на относителни основания още във фаза еспертиза......Мога да се хвана на бас с всеки тук по въпроса, а и все пак чичо Путин е заинтересован да е така. Мисля, че ще стане много елегантно в описания контекст....отсвирването де...Иначе подкрепям мацките и намирам за тъпотия да лежат две години. Но я си помислете дали това не би било възможно и в БГ......стига да те нарочат и да риташ срещу ръжена и хоп си попаднал в панделата...Даже се съмнявам медиите да го отразят. Вие как мислите?
... "не иска името му да бъде използвано от външни лица с цел трупане на печалба.."
----------------------
Печалбата да си е само за Илюминатите?!
Много интересно действа това Russian Authors' Society. Събира пари без да има ползвател на авторските права. Комунисти, ама сребролюбиви ...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход