АЕЦ "Козлодуй" изненадващо е продала евтин ток преди аварията в 6-и блок
От сделката централата е загубила близо 700 хил. лева, като няма обяснение защо е предприет този ход


Научавайте най-важното от сектор енергетика през изминалата седмица
Назначеното от служебния кабинет на Румен Радев ръководство на ядрената централа в Козлодуй е направило спорна сделка за продажба на електроенергия дни преди аварията в 6-и блок. От нея АЕЦ-ът е пропуснал да спечели 660 хил. лв., като няма обяснение защо въобще е бил предприет този ход.
Заедно с последвалото спиране на 6-и блок на централата на 15 април пропуснатите ползи за дружеството стават десетки милиони. А като се има предвид и аналогичната авария през есента на 2022 г., то откакто служебната власт управлява АЕЦ "Козлодуй", загубите достигат 100 млн. лв. На практика това може да се окаже най-лошият период за ядрената централа от десетилетие насам.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Случващото се със парогенератор 3 на 6-ти блок не е авария, а ДЕФЕКТ! Престанете да дезинформирате обществото!!!
Много моля, журналисти, не разбиращи нищо от ядрена енергетика, да не дращят глупости!!!
При аварийните спирания не може да се говори за пропуснати ползи.
Пропусната е единствено възможността Северозапада да се обезлюди съвсем.
При АЕЦ печалбата е на второ място, след безопасността!
Защото мутрите са навсякъде...
правителството на радев - некадърник до некадърник и пак некадърници.
До коментар [#2] от "Athanatos":
подготвят ни
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.