Забавянето в Китай заличи европейския борсов оптимизъм
Преките чужди инвестиции в азиатската страна стигнаха двегодишно дъно


Ивана Петрова

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Борсовата търговия в Европа регистрира спокойна сесия без резки промени, след като стана ясно, че преките чужди инвестиции в Китай са спаднали до двегодишен минимум, съобщи Bloomberg. Данните засенчиха отчетените от Великобритания по-добри от очакваното данни за продажбите на дребно, а индексът FTSE 100 се понижи с 0.12%.
В рамките на борсовата сесия книжата на Telekom Austria се сринаха с 5.6% до 6.942 евро заради регистрирания спад на приходите от 4.9% до 2.118 млрд. евро.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Потенциалът на китайска стопанска криза ежедневно се развива, тъй като е налично непригодно за ренминби юан китайско държавно управление.
Китай сам подсигурява развитие потенциала на своя стопанска криза, тъй като е налично държавно управление, което е непригодно за ползвани пари.
Под влияние на непълноценно държавно поведение правителството е с ненужно намалени парични приходи и сравнително завишени задължения.
Последиците от сегашната китайска управленска грешка се компенсират с повишени данъци, намалени и/или прекратени полезни държавни разходи, но при запазване на китайската грешка не могат да продотвратят жестока стопанска криза.
До 24 часа време след преустановяване на непригодно държавно поведение и ползване на ГОДНО за ренминби юан китайско държавно управление – потенциалът за развитие на стопанска криза в Китай ще е премахнат.
Иван Митев - икономист
Тази пирамида Софарма още ли съществува? Това е една монополна компания, на която трябва да и се наложи солидна конкуренция и Софарма да бъде срината до основи, свърталище на мошеници.
До коментар [#1] от "Иван Митев":
Браво Иване, Браво Митев, оправихме непригодното евро, сега на ред е юана.
Да се готви индийдската рупия и уграинската гривна.
Не се отказвай и дерзай, ние сме с тебе до пълната победа на интелекта.
До коментар [#3] от "mi4o":
Здравейте mi4o,
Най-важно е да се знае истината.
Не разбирам Ваши основания за "непригодно евро"?
Еврото, китайският ренминби юан, индийдската рупия и уграинската гривна са годни валути, а проблемът е, че се ползват при условия на непригодно за тях държавно управление.
Именно тази непригодност на съответно държавно управление е особено важна причина за развитие на потенцияла за стопанска криза.
Дали ще е с мен или без мен – прогресивното винаги побеждава регресивно, а в случая е, че при ползване на „Незлатни пари” в съответна страна, успешното противодействие срещу стопанска криза е възможно само при държавно управление, което е ГОДНО за тези пари.
С поздрави,
Иван Митев
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.