Натискът върху Испания расте, докато лихвите по дълга й падат

Доходността по 10-годишните облигации падна под 6%, заради растящите очаквания, че страната ще поиска помощ от ЕЦБ

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Испания успя пласира облигации на стойност 4.8 млрд. евро в четвъртък – най-голямата сума, набрана от пазарите от януари насам. По-добрата новина е чувствително понижената доходност на емитираните книжа, което означава, че страната ще плаща по-малко разходи за обслужване на дълга си.

Въпреки това някои медии определиха ситуацията с Испания като "сюреалистична", тъй като доходността на емитирания от нея дълг спада именно заради растящите очаквания, че страната ще поиска помощ от Европейската централна банка (ЕЦБ).


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    boby1945 avatar :-P
    boby1945
    • + 8

    В испания изглежда има и умни политици и финансисти.....

    Нередност?
Нов коментар