Банковият сектор запазва ръста на печалбата
През ноември лошите и преструктурирани кредити са се увеличили с близо 100 млн. лв.


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Увеличение на печалбата, спад на разходите за обезценки, но и на приходите от лихви отчита банковата система към края на ноември 2012 г. Статистиката за кредитирането през същия месец показва увеличение на просрочията със 100 млн. лв. спрямо октомври, а данните за лихвите сочат, че темпът и посоката им се запазват както и досега - бавно и плавно надолу, като тези за жилищни кредити са 7.12% в левове и 7.40% в евро, а по потребителските - 11.29% в левове и 9.28% в евро.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Всичко в името на банките,всичко в полза на банките,че без тях лошо-а народ винаги може да се внесе от Китай...
"Защото сребролюбието е корен на всякакви злини, към което като се стремяха някои, те се отстраниха от вярата и пронизаха себе си с много скърби."
Апостол Павел
Преди кризата за малко бях служител на БНБ (докато не пратих писма, че са корумпирани) като установих, че много служители там са с контрол на съзнанието на мрежата на Австрийския Мтел, както и правителството.
Започнах работа в рисърч като съобщих на интервюто, че съм с контрол на съзнанието. Колегите там също са свързани в мрежа от Телеком Австрия. Европейският Парламент нарича тези технологии "конвергентни" - импланти, които предават по безжична мрежа. Включени са поне Стати Статев, Калин Христов, Мариела Ненова, Андрей Василев, Росен Розенов, Григор Стоевски, Кристина Карагьозова, Цветан Цалински ...Те искаха да се предтавя преди кризата, че всичко е наред и да се раздават кредити, за да се надуе кредитен балон. Точно това се преподаваше на някои от тях в Централно Европейския Универсистет (Сорос) от Ростовски (фин. мин. Полша), Бокрош... Това доведе до 10 млрд лоши кредити, 20 млрд загубени на фондовата борса (и Петър Чобанов /КФН шеф/ е с контрол на съзнанието на същата мрежа). За мен целта беше да ме накиснат за техните уговорки, като ме отровиха да не разкривам тази информация (схемата достига до ЕК). При организирано корумпирано управление на страната трябва да се вземат мерки заради картелите в банките и телекомите, които сега поддържат.
Стоте най-богати хора в света увеличили богатствата си с огромен брой милиарди. Излиза , че кризата работи в полза на богатите , а я плащат бедните. Извод : кризата е предизвикана от богатите за да си тъпчат сметките.
Уважаема редакция, попитайте Иван Искров защо разходите за обезценки (провизиите по лошите кредити) падат, след като лошите кредити се увеличават?
В същото време разходите на банките (2.1 млрд.лв.общо лихвени и нелихвени) има растеж,макар и малък. С новата наредба на м-р
Дянков за единна сметка и единен параграф за плащане на осигуровки и данъци от фирмите,на които щели да отпаднат разходите за 50мил.лв.,значи ли че на банките след като им намалее разхода,ще имат осигурена печалба за 2013г.за около 50мил.лв.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.