Тексим банк вдигна капитала си с почти 18 млн. лв.
Увеличението е било предписано от БНБ, става ясно от проспекта за качване на институцията на борсата
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Тексим банк е приключила успешно увеличението на капитала си, става ясно от Търговския регистър (ТР). Според публикуваната информация в рамките на определения период акционерите на банката са записали и заплатили стойността на общо 17 995 036 броя акции от предложените нови обикновени, поименни, безналични 20 млн. книжа с номинална и емисионната стойност 1 лев. В резултат капиталът на финансовата институция се увеличава от досегашните 10 млн. лева до 27 995 036 лева.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
зомби-банки!
Тази схема е описана в романа "Пари" на Емил Зола, където "Световната банка" на Сакар си увеличава капитала без да заплаща реално акциите като се надяват че с разликата от поскъпването им ще ги платят. Аз не бих посъветвал никой да има вземане даване с тексим банк. Освен ако не иска дребна спекула от моментното покачване на курса на акциите на БФБ.
офтопик: Апостол Апостолов трябва спешно да смени прическата и/ли да обръсне мустака!
Публикувано през m.capital.bg
Тексим банк, ще дава кредити на такива, които искат да си платят сметките (за ток, вода, ...) в Изипей, но нямат достатъчно пари. В този ред на мисли, съветът на по-горния коментар е излишен. Тези хора не ги интересува от кои взимат кредит, а ги интересува да им е удобно и бързо (за което няма как да не бъде поздравена банката). Колкото до мустаците, те са важна част от салафисткото течение в исляма. Никой да не се заблуждава, че банките нямат своя религиозна принадлежност.
Публикувано през m.capital.bg
Тексим банк наистина има нужда от свеж капитал, но най-вече от нови и то собственици с голям дялов капитал в банката, които нямат директен финансов/пазарен интерес с фирми на вътрешния пазар, за да бъде независима и определя управлението на капитала си сама.
Според мен, една банка никога не трябва да става "сътрудник" с фирма/компания поради акционерното участие на втората в първата. Не съм надълбоко запознат с акционерните връзки на банките в България с чужди или Бълг. компании (от сайтовете им лесно се запознаваме от кой е собственика, но ....), които имат пряк интерес на вътрешния пазар, но при едно проучване, може да се окаже, че високите лихви по корпоративното кредитиране се само-образуват целенасочено благодарение на този вид "сътрудничество".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход