Великобритания иска затвор за "безотговорни" банкери
Британската комисия по банкови стандарти иска по-големи правомощия за регулаторите


Генади Петров

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
"Крайни и безразсъдни" действия от страна на висши банкери трябва да бъдат наказвани със затвор. Това предлага в доклад комисията по банкови стандарти в британския парламент, пише Reuters. Сред предложенията на създадения преди година орган са и намаляването на бонусите, ако дадената банка започне да разчита на правителствена помощ и по-малки пенсионни пакети на членове на ръководствата на банките.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Да, "Доверието, господа, доверието!"
От колко години си говорим тук за пустото му довери?!
И че "икономиката пострада, много хора загубиха работата си, а доверието в банковия сектор се срина до рекордно ниски нива".
И възможно ли е изобщо да съществува и оперира нормална банкова система, респективно да обслужва здравословно иконимиката една финансова система, в която доверието не е над определени критично ниски нива и какво става, ако отговорът е НЕ?
И дали само с оптимистични прогнози и рапорти и уверения и обещания на политици, държавници, банкери, анализатори, икономисти, финансисти и медии ТАЗИ ЛИПСА НА ДОВЕРИЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПОНЕ ДОНЯКЪДЕ КОМПЕНСИРАНА?
Става дума не за ден, седмица или месец, дори година, разбира се, а за стабилни и трайни трендове, перспективи и устойчиво развитие...
Първо, това с високата заплата и бонуси на Хестър са глупости: "Стефан Хестер, който стана известен предимно с високата си заплата и големите бонуси по време на кризата. "
Той работи за много по-ниска заплата в сравнение с останалите от сектора, защото е подложен на постоянен медиен и политически натиск и второ почти май не е получавал бонус (както е по договор). Сега тая банка тотално че потъне, защото искам някой страшно добър (защото банката е все още закъсала) да работи за страшно малко пари (защото банката е под медиен и обществен натиск)... а тази комбинация май не се случва често?
Което ме навежда на мисълта, че Осбърн-чо освен, че му наближават избори и се налага да изглежда като 'герой' пред народа като продаде активите на банката и намали държавния дефицит... може ми Озбърн-чо също така има разни приятелчета, които искат да си закупят евтино една банчица, а??? С малко политически натиск и продаване набързо и спешно и за малко пари, 'щото видиш ли горките политици нямали избор току виж приятелчетата на озбърн ще станат шеър холдерс???
А бе познаваме ги ние тия игри в България, ама на ингелизите май не им хрумват да ги разнищят тия неща :))))
[quote#0"Статията"]"Кра ни и безразсъдни" действия от страна на висши банкери трябва да бъдат наказвани със затвор[/quote]
Ако у нас имаше страх, нямаше да има кредитни милионери!?
До коментар [#3] от "yoankata":
RBS има капиталов недостиг от над 13 млрд. паунда, ако ще се продават активи, то ще е , за да се осигури този ресурс, а не да се финасира дефицита. Колкото до Хестер, за 2010 г. бонусът му е 6,5 млн. паунда при годишна заплата от малко над 1 млн. Това не е някаква "банчица", а банка с активи за милиарди, така че чети малко преди да правиш гениални по български заключения ;)
До коментар [#3] от "yoankata":
Щом даже знаеш как е "по договор" явно си много важен, на кварталният лидер в сектора бурканбанк ли си изп. директор
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.