Клиентите не знаят как се образува лихвата им по жилищен кредит и вида й
Нови оферти, отразяващи ефектите от законовите промени ще се появят след около три месеца според експерти


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Голяма част от потребителите с жилищни ипотечни кредити не знаят как се формира цената, каква им е лихвата - фиксирана или плаваща, и най-често избират оферта според лихвата и познатата банка. Потребители, които желаят да изтеглят кредит, но все още не са, предпочитат фиксирана лихва за целия срок на кредита, въпреки че такива на пазара не се предлагат. За тях начинът за формиране на лихвата не е от значение, ако може да се прогнозира.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Тази статия не би ли трябвало да се води advertorial? На мен лично ми звучи като явна реклама на банката в случая.
реклама и на сайта моите пари също, пропуснах да напиша
"44% (най-голямата част) от ползващите вече ипотечен кредит твърдят, че тяхната лихва е фиксирана за целия срок на договора."
Ма иначе баМките са виновни за олигофренията на обикновения българин, който, като тръгне да си купува 15-годишна таратайка от Горубляне за 3 бона, вика петима приятели - разбирачи да я гледат, а като тръгне да тегли 30-годишна ипотека, не пита никого да му разясни условията.
До коментар [#3] от "Crux":
Браво, Crux, за горублянското сравнение! Дали да не благодарим и на поръчалите изследването, и на провелите го, и за съветите, които дават? Не са ли си заслужили рекламата с дейността си?
Знаете ли доколко изглаждат стойностите на ГПР новите законови промени?
За да бъде основа на решение за рефинансиране, ГПР на рефинансирането трябва да се съпостави с ГПР в определен момент от погасяването на кредита. Защо да не искаме още един показател при погасителните планове – оставащ ГПР до края на срока?
"Потребители, които желаят да изтеглят кредит, но все още не са, предпочитат фиксирана лихва за целия срок на кредита, въпреки че такива на пазара не се предлагат."
Интересно.. защо в САЩ и Канада се предлагат, а в България - не?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.