Пет причини търговията с акциите на КТБ да бъде пусната
Логиката в стил "няма търговия, няма проблем" поражда повече проблеми, отколкото решава
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
От 20 юни Корпоративна търговска банка (КТБ) е затворена, депозантите нямат достъп до парите си, има съмнения за качеството на кредитния й портфейл и тече външна оценка на активите й. При всичко това на пръв прочит звучи смислено акциите на банката да бъдат спрени от търговия на фондовата борса, за да бъдат защитени инвеститорите от вземането на неинформирано решение.
"Разпространената информация в публичното пространство относно адресата на предприетите от страна на БНБ действия, по същество би могла да окаже влияние върху цената на ценните книжа, емитирани от Корпоративна търговска банка, чрез което да бъдат засегнати интересите на инвеститорите в ценни книжа както на публичното дружество, така и на пазара като цяло. Прилагането на принудителната административна мярка е обосновано и предвид оповестяваната противоречива информация от страна на БНБ относно мерките във връзка с развитието на емитента, което оказва пряко влияние върху цената на емитираните от него финансови инструменти", мотивира решението си да спре търговията регулаторът на капиталовия пазар, Комисията за финансов надзор (КФН).
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
17 коментара
Настоящото КФН е брилянтен регулатор, особено по отношение на КТБ
За състоянието на банката може да се прецени, ако квесторите публикуват резултатите от одита на КТБ за текущото трето тримесечие, което ще изтече след седмица! Квесторите са длъжни в случая по закон да направят публикуването на състоянието на банката за третото тримесечие, но както изтече инфо от някои места, те не възнамеряват да го направят, с което ще нарушат за кой ли път действащия закон. С публикуването на състоянието на банката ще стане ясен на практика и какво е положението с одита в банката, който трябва да приключи до 20.10.2014 по указания от ИИ и вероятно поради тази причина квесторите предпочитат да нарушат закона, вместо обратното! "Мазането" по казуса с КТБ продължава....
Мавродиев и той сега трябваше да пише показания.Не може КФН да не е знаела какво е състоянието на една банка.
До коментар [#2] от "Благодетел":
Изглежда положението не е никак розово, за да държат все още завесата спусната и се предполага редица партии панически се опасяват да се явят на избори, ако информацията стане достъпна за електората. Отделно ще има конкретни имена, а бкп не обича да борави с имена-не е случайно, че са създали с много усилия хора като Пеевски и Ахмед Доган за да им закичват отговорността за престъпленията си.
Утре прогнозирам статия в Уикенд "Прокопиев иска да купи КТБ на безценица" :)
Няма какво да я търгуват, директно да изплащат депозитите до 100к евро, да прибират каквото могат от кредитите и дотам.
Едновременно звучи много нормално и в същото време, да се пуснат акциите на борсата, след изказванията на Искров и действията на Цацаров и МВР...е просто кауза пердута. То и Икономедия, помогна с каквото може:) и не от днес.
Но търговия без някаква, макар и не най-надеждна информация и в същото време при наличие на толкова остра антиреклама, например тук в Икономедия е наистина нон-сенс.
Раздават акции срещу 1/3 от парите по влоговете, и тогава вложителите ще направят всичко възможно да я вдигнат, а не да я изпразнят.
Колко струва банка във фризера??? Капитал, падате ми в очите. Минавате нулево ниво и дълбаете надолу. Минавате вестник Шок../не знам дали съществува вече/.
Все едно да съдът да спре вестник Капитал и после акциите му да бъдат пуснати на борсата.
Не виждам нормална логика държавата да ти отнеме възможността да се разпореждаш със собствеността си. При условие, че не извършвам пазарни злоупотреби по смисъла на закона, защо да не мога да си продам или купя парче от ябълката. Защо трябва държавата вместо мене да преценява качеството на ябълката и да казва - това е изгнило и сделки с него не могат да се правят?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.