Доктор Ружа и правенето на пари от нищо
Чрез комбинацията от криптовалута и мрежови маркетинг OneCoin привлече хиляди клиенти от цял свят и много обвинения, че е измама


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Има няколко бързи начина човек да натрупа баснословно богатство. Такъв е например да си печата собствени пари или пък да организира финансова пирамида. Разбира се, те си имат и недостатъци и основният от тях е, че в най-добрия случай са на ръба на закона, ако не и отвъд него. Затова и като правило държавите чрез централните си банки са си запазили монопол и върху създаването на валути (официално) и върху пирамидите (без особено да го афишират).
В съвременния дигитален свят обаче границите често са доста размити. Трудно да се каже дали bitcoin и всичките нароили се около 400 виртуални валути реално са пари. А още по-трудно е да се каже кои сред хилядите компании, залагащи на мрежов маркетинг (multi level marketing - MLM) са нещо повече от прикрити Понци схеми.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
53 коментара
Балъците на този свят явно никога не свършват.
Основното предимство на децентрализираната система на биткоин е че много трудно може бъде контролирана от кое да е правителство, а да предизвикат инфалция е почти невузможно.
Докато централните сървъри на докто Ружа всеки един момент могат да се окажат собственост на правителството на Великобринания.
Будалите са като райграса, колкото по-често ги стрижеш, толкова повече стават.
Човешката глупост се конкурира само с човешката алчност. Има случай от Гражданската война в Русия, когато за пари са ползвали етикети за оцет. Е, за кратко време.
Няма ли да се регламентират подобен род измами?! В случая не се предлага нито продукт, нито услуга. Бас слагам, че и голяма част от приходите не са отчетени с касов бон.
Публикувано през m.capital.bg
Биографията й звучи доста измислена, особено частта с Oxford i McKinsey. Might be worth to double-check?
До коментар [#5] от "kristianb":
Ти пък намери какво да кажеш. :) За коя онлайн услуга си получил касов бон?
Едно време световната банка излезе съа атановище че биркоин са били пирамида
Публикувано през m.capital.bg
Предния ми коментар се бъгна. Та световната банка обяви биткоин за пирамида. Всеки плюе крипто валутите без реално да ги разбира. Не ме изненадва, че бг медия захапа бг криптовалутата. Аз не вярвам, че става дума за Понци схема. Вярвам, че това е една добра бг идея.
колкото повече се обръща внимание на такива неща и се пише за тях - толкова повече стават, един здравословен игнор не е ли най-доброто, което може да се направи?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.