Societe Generale: Сбогом, България
Френската група продава шестте си банки в региона, които не са в топ 3, включително и българската


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
27 коментара
Жалко. Колкото по-малко конкуренция на пазара, толкова по-лошо за крайния потребител.
Жалко. Много съм доволен като частен потребител.
В пъти по-добри условия и обслужване от ДСК и Райфайзен
До коментар [#1] от "olga_kokoshkina":
Принципно си права, но в България банките са много - почти 30, и консолидацията на пазара ще е от полза с оглед на по-ефективния надзор. А това в края на краищата е от най-голяма важност за потребителя.
До коментар [#3] от "
clint_eastwood
":
21а са, плюс 5 клона на чужди банки в България. Като скоро ще станат 20 след обединението на ОББ и СИ Банк. А след продажбата на Експрес банк, ще останат 19.
Не виждам нищо хубаво в това окрупняване. Колкото по-малко и по-големи стават толкова по-трудно ще могат да фалират при неправилно управление, което значи, че държавата ще трябва да ги субсидира при нужда за да не се бунтува народа. А ръководствата им ще раздават по-смело рискови кредити щом няма вариант да фалират.
Жалко! Харесвам ги и ги ползвам.
За няма и 3 месеца ЧЕЗ, Теленор, сега и Сосиете. Сигурно е случайно :/
До коментар [#3] от "clint_eastwood":
Е да - но въпросът е защо консолидацията не е в посока на ЗАПАДНИ банки и собственици. Защото успяхме да ги изгоним почти всичките. Сега ще си "кютаме" само с разни Келнери и ортаци на Орбан. Вземете поразгледайте какво точно представлява OTP и хората, които стоят зад нея - излизат доста интерсни факти. Но "интересни" в недобрия смисъл на думата. Така че влиянието на такива структури в България трябва да се ограничава - а не да се поощрява. В смисъл, ако имахме реален банков регулатор, де. Пък ние си нямаме - и примери за това бол. Особено напоследък.
Тези, които имат депозит там какво трябва да направят?
До коментар [#7] от "kdo52372883":
Няма законов начин да насочиш консолидацията на банките в посока на това да идват от определен регион - живеем в държава със свободен пазар.
А дали определена банка има връзки с определени (престъпни) кръгове, не се определя от банковия регулатор (БНБ).
До коментар [#8] от "vcfcdf":
Нищо. Смяната на собствеността не изисква никакви действия от депозантите. На падежа или ще си получите депозита + начислената лихва, или, ако желаете да го продължите, ще подпишете договор за депозит, вече с новия собственик.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.