Потребителските кредити са се увеличили с 14% през април
Годишното им нарастване е два пъти по-бързо в сравнение с ръста им през март на годишна база
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Потребителските кредити са се увеличили два пъти по-бързо през април в сравнение с годишния им ръст през март и нарастват с двуцифрен темп. Заемите за бизнеса показват леко ускоряване на нарастването, докато при жилищните кредити бързото повишение от предходните месеци през април се е успокоило. Това показват данните на БНБ от паричната статистика за април 2018 г.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Преди година бяха извършени промени в Закона за публичните финанси, за да се създаде механизъм за бърза реакция при ликвидна криза. По тази причина банките са наясно, че при ликвидна атака могат да разчитат единствено на себе си и поддържат огромна ликвидност. Ликвидните активи са източник на загуби за банките, защото доходността по тях е отрицателна....
До коментар [#1] от "pavel_p":
Да, ама за сметка на това избиват ударно загубите с такси за потребителите си. Ликвидността си я има и няма как да намалее, при положение че 50% от населението ни пести за нещо. Пари има бол и ликвидността не може да бъде наречена самоцел.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.