Дребните пробойни на личните финанси
Планирането на собствения бюджет е начин не само да знаете за какво и колко харчите, а и възможност за спестяване и по-спокойно посрещане на наистина важни разходи


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Летните пътувания наближават края си, отпуските или вече са свършили, или са твърдо планирани, а есента все повече приближава. В последните дни екипът на "Моите финанси" прехвърли доста теми с въпроса какво би било интересно през август и решихме, че от гледна точка на финансите, планирането и дефицита на свободни пари се очертават един от най-големите проблеми. Отговорът е лесен – това често е месец на отпуски, през които не се вземат допълнителни доходи, а по време на пътуванията винаги има непредвидени разходи. Така че, опитайте се да спазвате долните правила, за да имате по-малко проблеми с личните си финанси.
1. Определете си лимит за харчене при пътувания и за дневни разходи. Предвидете и суми за извънредни разходи, като се стараете да не прехвърляте пари от тях към предварително планираните. Ако имате 100 лв. месечен лимит за вечери извън дома, не харчете 150 лв. с извинението, че това са парите, спестени от извънредни разходи през миналия месец. Все пак не знаете какво ще се случи през следващия.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Изключително полезно четиво. :) Точно такива дребни детайли могат да ни спестят много главоболия...или обратното, ако не им се обръща внимание.
Много полезна статия, особено за хора като мен, които изобщо не могат да си правят сметката. Наистина не е редно да се дават пари за излишества и после да не ни стигат средствата за ежедневните нужди.
хех, колко интересна информация наистина! ще последвам някои от съветите и ще пиша какви са резултатите:) Благодарим на младият и умен екип, който мисли за приходи/разходи на читателите си:)
Яка статийка.Интересно е, че се опитвам да спазвам и правя сметка за 95% от нещата, за които сте писали.И наистина като изключим последните дни от морето, на което с приятелката ми се "оляхме", винаги имам пари.
Формулата е лесна...
Харчи по-малко от колкото изкарваш.За България обаче е трудно приложима..
Приложенията към които ни насочвате НЕ СТАВАТ за БГ (mint и check me)! Защо няма наш или поне използваем у нас софтуер за смартфон, с който да следим и контролираме личните си финанси, като сами да можем да определяме поддиректориите най-вече за разходите?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.