Особености на застраховките за дома
Земетресението не влиза в основните природни бедствия, а защитата от кражби може да стане и без да казвате какво притежавате


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Собствениците все повече се замислят как да предпазят жилищата си от различни щети. Не са малко и случаите, когато след лятната отпуска се прибираме, откриваме дребен теч, повредил необратимо паркета, или пък развалил тавана на съседите под нас.
Застраховането няма да ви спести подобни случаи, но поне може да ви възстанови разходите за тях. Няма да ви лъжем – често се оказва, че застрахователната полица не покрива точно това събитие, а по някаква причина, дори по договор то да е включено, плащане се отказва.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
13 коментара
Застраховките наистина са желателни, защото покриват щетите при евентуално природно бедствие, но хората все по рядко влагат средства в застраховането, защото го приемат като извънреден разход, който не могат да си позволят.
Като човек, който се е застраховал добросъвестно в Дженерали и след застрахователно събитие е получавал частичен отказ за изплащане на щета, гледам на множеството препратки към тяхното мнение с известно недоверие.
Според мен единственият сигурен вариант е да се чуе мнението на близък, на когото вярваме. Такъв, който е ПОЛУЧАВАЛ обезщетение след събитие.
Следващият най-добър вариант е доверен брокер, който да работи с почти всички компании, но тогава желанието му/ѝ да вземе по-голям процент от определена компания може да изкриви мнението му/ѝ.
Задължителна застраховка по ипотекиран апартамент, след едно наводнение, което доведе до смяна на паркета, обещетението беше просто смешно на фона на разходите.....
В България съществуват компании, които никога не си изпълняват договорните отношения - с мотива: "По-изгодно ни е да ни съдите отколкото да Ви платим дължимото". Но именно тези компании предлагат най-добрата комисьонна на прадаващите продукта и.
Публикувано през m.capital.bg
[quote#4:"Offshore Banking"]с мотива: "По-изгодно ни е да ни съдите отколкото да Ви платим дължимото"[/quote]
Не само в БГ а във всички държави със съмнително правосъдие....
След като "Пожар и природни бедствия" не покриват земетресение, повреди на прозорци и врати, какво тогава се разбира под "прородно бедствие"?
Да не говорим, че в България просто трябва да се забрани нещото, наречено "общи условия" - всичко да се пише в договора и точка. Откъде накъде застрахователя ще има общи условия, а аз не, които да си променям както и когато искам?
Статията намирисва на платен репортаж на Дженерали.
Факт е обаче, че миналата година имах пожар в къщата и случайно застраховка от Дженерали (безплатна) покрай банков депозит. Точно един месец след събитието в сметката ми постъпиха 10 000 лв., които на практика покриха 80% от щетите. В момента съм разширил покритието до 100 000 лв. Както се казва "парен каша духа".
Като чета и разбирам - Застраховане по български..
И аз се чудя на това за земетресението "За недвижимото имущество всеки пакет задължително включва основните рискове пожар и природни бедствия, а в допълнение могат да се избират покрития като земетресение..."
Направо ми звучи като един виц за казармата:
Старшината обяснява: Ядрените бомби убиват животни, птици и орли...
До коментар [#9] от "Sinergy":
А какво ще кажеш за допълнителния риск от "падане на летателни обекти и части от тях"?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.