Новият брой:
Какво се случва в държавата

Финансовият сектор става все по-важен в битката с климатичните промени

Банките, фондовете и финтех платформите трябва да бъдат за пример и да променят мисленето на инвеститорите и компаниите, стана ясно на Fintech Summit 2022

Бюлетин Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Климатичната криза е нещо, което все още не усещаме с целия му натиск, но има достатъчно признаци, че тя се случва и около нас. И макар да изглежда, че тя е причинена от определени сектори, като индустриалния и енергийния например, то всички останали имат отношение и могат да помогнат за решаването й. Като един от най-големите източници на капитали финансовият сектор е ключов в това отношение. Затова и все повече виждаме стратегии за отговорно инвестиране, което включва залагане на компании с високи ESG рейтинги на такива с отговорно отношение към околната среда и обществото.

Учените от ООН изчисляват, че за да постигнем целите за ограничаване в повишението в температурите до 1.5% към 2030 г., означава от днес да започнем да инвестираме 75 трлн. евро. Откъде ще дойдат тези пари? "От икономиката и бизнеса, разбира се", каза Саша Безуханова, основател на MOVE.BG, зелена платформа, по време на дискусия за отговорни, зелени и ESG инвестиции (environmental, social, corporate governance) по време Fintech Summit 2022, организирана от "Капитал" и F27 в края на миналата седмица.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар