В градините на кризата
Строителството на жилищния проект Winslow Gardens спря за близо година, но има шанс за размразяване
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Икономическата криза има много лица и проявления. Черни понеделници, черни петъци и цели черни седмици. Спасителни планове, свиващи се бизнеси или променящи се пазари.
Сянката й може да бъде видяна дори в нишките на едно вече разкъсано и посивяло от дъжда и вятъра знаме. То е забито точно преди година на покрива на една от сградите в жилищния комплекс Winslow Gardens, намиращ се в столичния квартал "Манастирски ливади", и символизира приключването на грубия строеж. Година по-късно други знамена на строителната площадка няма. Строители и машини близо година също.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
75 коментара
за размразяване ли ???
иде такова размразяване , че свят ще им се завие на "замразените"
всичко ще си тръгве по старому !
онова,което е в повече-ще държи цена около кредита на Банките (намаления няма да има)!
Има шанс да се купи по-евтино от закъсали строители - иначе от Банка - забравете за евтино !
Не случайно няма качествени имоти при ЧСИ а и защо да има-за да купуват пролетариите ?!?!
Онова,което го няма обаче в излишек - то ще регистрира ръст и то не малък !
Просто банките свалиха цените със високите лихви - но това остава в миналото !
Бъдещето е друго !
всички са на това дередже, важното е да има комуникация между всички страни във всяко начинание, да се търсят варианти, да се правят компромиси, да няма излишни напрежения и нерви...и нещата се случват и продължават!
Каза ли са го: ТЪРПЕНИЕ И МЪДРОСТ!
/който е изкачвал пътеката пеша до х. Рилски езера ще ме разбере/
Ненапразно са сложили в името slow. А словосъчетанието win slow gardens може да се преведе като: добирам се бавно до градините /един вид бавно ще ги завършат и бавно ще се стига до тях заради местоположението и лошата инфраструктура/.
Някой да ми покаже в София не квартал, а поне едно каре между 4 улици, в което:
- да няма коли по тротоарите
- тротоарите да са поне 2 метра широки
- зеленината дори да не е много, поне да се поддържа редовно
- по платното да могат да се разминат 2 коли без проблеми
- да има по 1 паркомясто на апартамент
- до квартала да има метро, трамвай или поне приличен автобусен транспорт (не 40-годишни икаруси като по линия 88), който да води до метрото
- терасите да не са остъклени 1 година след пускането на блока, на принципа кой как му падне и какъвто цвят боя намерил на промоция
- да не се виждат по фасадата хаотично разположени кабели, климатици, антени, винкели, чардаци и пр.
Който го постигне това нещо, ще продава и по 4000 евро на квадрат! Просто защото ще е е един единствен :-)
Срив на всички имоти, и с добра инфраструктура и не с добра и без инфраструктура!
До коментар [#4] от "Eстет и поет":
----------
София приключи - да се готви Периферията !
Имотите и доходите другата година ще са поне с 20% нагоре. Мороните да бързат да купуват, защото имотите ще свършат. Меден рудник е новото Маями, мойта панелка там струва поне милион. Инвестицията в имот е най-сигурна, питайте купилите 2008-ма.
Инженере, това сериозно ли или саркастично го изтърси ? :):):) Аз поне ще се посмея...
Това не е инж. Ганев,някой му ползва името,Ганев е регистриран...Според мен Ганев си е заминал на село след като банката му взе панелката,дето купи за 80 000 евро в Люлин миналата година...Абе,инженере,кво ти трябваше да идваш в София имоти да купуваш...
Участвах в покупка на апартамент на акт 15 - 630 Е/м2 през май месец. някои хора май вече живеят там, има още 4-5 свободни. Инфраструктурата не е супер, ама е нормална - няма нужда да ходиш в кал. Овча купел. Обаче цената на един апартамент все още е поне 200 пъти месечния му наем. Аз скоро няма да си купувам (аз си имам, за децата).
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.