Третата възраст на една бивша фабрика
Или как на типичен индустриален терен в София може да изникне луксозен хоспис
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Когато преди 15 години Джордж Тсагарис купува базата на бившето държавно дружество "Програмни продукти и системи", със сигурност не е предполагал за какво ще използва имота след време. Дълги години в сградите в столичния квартал "Овча купел" работеше текстилната фабрика на гръцкия бизнесмен. След като производството замря, фирмата на Тсагарис "Пангеа" се насочи към консултантските услуги, а имотите бяха отдадени под наем. С течение на времето обаче най-ценният актив на "Пангеа" се оказаха не сградите, а земята под тях. В основата са лечебната минерална вода в района и идеята да се използва този ресурс, като се изгради на мястото на бившите производства център за възрастни хора заедно с голям болничен и хотелски комплекс. Проектът е готов и вече са в ход преговори за финансирането му. Ако приключат успешно, до 2-3 години в западната част на София може да се появи уникален като замисъл и комбинация от площи комплекс, който да проправи път на инвестициите в имотни проекти, свързани с медицинския туризъм и грижата за възрастни хора. Според Тсагарис ниша има.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
10 коментара
Ясно - Станишката и тук е замесен....
Дано се появи функционираща минерална баня в София!
Такова уплътнение като на снимката е забранено навсякъде освен в Манхатън.
Че тези баби и дядовци с бастуните няма ли да искат да се разходят, да поседнат на пейчица, да подишат въздух? То въздух и пейки в комплекса няма, само сграда до сграда виждам, закривайки си слънцето една на друга.
Толкова ли не могат да го направят някъде извън града това, където има пространство? На бастуните София за какво им е, на тях природа им трябва.
До коментар [#2] от "mapto":
А, дано. Само в радиус от 2 километра имаше цели ДВЕ. Ако не се лъжа, в Горна баня още си бачка, но не съм се интересувал. Тези в Овча купел и Княжево отдавна не работят. Дали защото бяха много евтини, тъй като бяха предназначени най-вече за старите и болните? Ами то на една баня не и трябва чак такава поддръжка, след като водата извира безплатно и на правилната температура. Но като всичко общинско и държавно и там е имало какво да се обърка.
До коментар [#3] от "Камен":
Като изключим сградите на самия проект, които надничат една в друга, самата част на квартала е по-спокойна и разредена. А за какво им е София мога да ти кажа. На 3 спирки с трамвай номер 5 и започваш да катериш Витоша. В същото време старите хора обичат да се разхождат и из града, хващат си същия трамвай в обратната посока и отиват в центъра да разглеждат музеи, театри, колко са зле младите и т.н.
Tova niama da stane.
1100 евро на калпак на месец - ще е е*а си ВИП-аджийския старчески дом - ще доразпърдяват по пейките пенционери като Любен Гоцев,Гиньо Ганев,Иван Костов и ред друга ДС измет пенсионери
300 евро квадрата!!! евала...
Никой не мисли да изгражда фабрики в тази държава и да прави производство. Проекта ми изглежда като правителствения център на 4_ти километър :)
Архитект Станишев за пенсионера Костов.
авторката да се запознае с понятието хоспис, защото много е объркала нещата с това заглавие !!!!!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.