Ефективна къща
Български инженер получава награда от Европейската комисия за жилищна сграда, която постига 90% по-нисък разход на енергия


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Българският инженер
Орлин Илиев работи от 7 години в Европейската комисия като мениджър "Проекти" и инвеститорски контрол на строителни работи, като над 6 години е бил в Съвместния изследователски център към ЕК в град Испра, Италия. През последната година работи в Службата за инфраструктура и логистика в Брюксел, отговаряща за 70-те сгради на ЕК в Брюксел. Преди да започне работа в ЕК, той е бил мениджър "Проекти" в "Линднер България" и директор на "ЕСХА България". Той също е съосновател на "Информационна група пасивни сгради България", както и на Българската асоциация за изолации в строителството (БАИС) и неин настоящ член.През 1995 г. е завършил магистърска степен по строително инженерство в Университета за архитектура, строителство и геодезия в София.
В края на май тази година Орлин Илиев, който работи в Европейската комисия от 7 години, получава награда за проект на енергийно ефективна жилищна сграда в Италия. Екипът на българския инженер използва приципите на пасивната сграда, за да постигне възможно най-нисък разход на енергия. Промененият обект е собственост на Съвместния изследователски център и се ползва от млади изследователи на стаж.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Чудесна новина!
Като изключим отличието, тук няма новина. Няма нищо иновативно. Днес така се строи навсякъде...Относително добрия коефицент в случая се дължи на малкото РЗП.
Ако все пак сте стигнали до моя коментар, ще ви споделя нещо по-интересно - сламените бали като строителен материал са повече енергийно ефективни отколкото всякаквите тухли, газобетони, стиропори, фибрани, вати и т.н. За повече инфо - гугъл :)
Заради вашето гласуване, такива хора не живеят и работят в България.
Пасивните къщи са много добри за обитаване. За съжаление възвръщаемостта на инвестицията е прекалено дълга. За разлика от тях нискоенергийните сглобяеми къщи или монолитните енергийно ефективни къщи имат подобни топло-технически показатели, доста по-евтини са и предлагат по-висока степен на рентабилност.
Строителството на нискоенергийни или пасивни къщи обикновено се изпълнява като сглобяеми конструкции. Сглобяемите нискоенергийни къщи са плод на високотехнологичен дизайн и строителство с повишено внимание към детайла. За повече информация относно строителство на нискоенергийна сглобяема, енергийно ефективна монолитна или пасивна къща: https://koger.bg/
Може да получите лична оферта и пълно съдействие за проектиране и строителство на вашата енергийно ефективна къща или сглобяема къща на адрес: https://koger.bg/
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.