Спад в цените на жилищата? Засега само в ръста им
Покупко-продажбите за полугодието растат, но до сделка се стига все по-бавно. Сградите в строеж стават все повече.
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Колко дълго ще продължи идилията на жилищния пазар в София и големите градове на страната, който след години ръст по всички показатели вече е балансиран със стабилно търсене и голямо предлагане? Наблюдателите са нащрек. Оценките им са разнопосочни, но някои от тях вече виждат първи признаци за обръщане на тенденциите.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Грешка в коментара на журналистката...
Коефициентът на достъпност (колко кв.м могат да се купят с една средна заплата) сега е 1.23 за София и 0.84 средно на национално ниво...е невярно твърдение...
Правилното е с колко средни заплати може да се купи един квадратен метър в София и на национално ниво, като тези стойности на коефициентите са правилни при така поставения въпрос
От коментара на журналистката излиза че в София може да се купи повече квадратни метра с една средна заплата за страната
Стара Загора не само е от големите областни градове, но има по-голямо строителство и по-голяма икономика от Бургас и Русе взети заедно.
До коментар [#3] от "cose":
Да сложиш Стара Загора и Плевен в едно изречение, е достатъчно, за да можем да си направим съответните изводи за финансовата култура на автора.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.