София на кварталите
Градът, в който се събира голяма част от населението на България, е съвкупност от множество малки пазари
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.


Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
11 коментара
Чудесен професионално подготвен материал, без излишни емоции. Описани са предимствата и недостатъците на районите.
Много интересно - квартали среден клас - Манастирски ливади, Витоша.. та там инфраструктура няма... и няма да има в обозримо бъдеще.
Избор на имот за покупка за мен е по сложен. В София трябва да се вземе предвид подземната инфраструктура - градът вони на много места, а това трудно се вижда онлайн. Трябва да се гледа и ПУП на района, затова какво би могло да се случи в бъдеще в района около избраната сграда.
''Осветлението, улиците и тротоарите са добре изградени. Паркирането засега е достъпно.''
това е много далеч от истината, последните 5 години се построиха сигурно 20-30 кооперации в един застроен на макс квартал, в момента срещу мен строят блок......в двора на друг блок (под блок имам предвид нещо като големи къщи на по 4 етажа), наистина не разбирам как е дадено разрешение.....
тротоарите са пълна скръб, добре че като строят нови комплекси си правят и тротора, примерно тези които обикалят ЕСТЕ са супер, обаче 20 метра след това е мъка голяма
паркирането е вече на ръба да стане невъзможно
все пак остава един от топ 3 квартали на София където можеш да живееш като бял човек, макар 2К евро на квадрат да са му твърде много
говоря за Изток в предния коментар
До коментар [#] от "
carmello
":
все пак остава един от топ 3 квартали на София където можеш да живееш като бял човек
В София бял? Надявам се не твърдите че въздуха е чист, няма кучешки лай..на по улиците и никой не паркира по тротоари и градинки. Списъка с небели характеристики не е окончателен.
София де факто достигна Лондон в недостижимостта на жилищата за семейство със средни доходи.
В Лондон средното жилище е с три спални и дворно място (повечето жилища са в къщи или ниски кооперации) и преди около година струваше около 600 хиляди паунда. Междувременно покрай хаоса с Брекзит цената леко спадна, но не съм проверявал с колко. При средни нетни семейни доходи от около 55 хиляди паунда годишно едно такова жилище се изплаща за 10-11 години (разбира се, при крайно нереалистичната презумпция за липса на други разходи).
В София средното жилище я има 3 спални, я не. Но дворно място със сигурност няма. В повечето случаи има мазе или таванско помещение (неща, които в Лондон са рядкост). Но средната цена вече гони 150 хиляди евро. При средни семейни нетни доходи от около 32000 лв годишно едно такова жилище се изплаща за има-няма 9-10г (при същата нереалистична презумпция за липса на други разходи).
Пълни глупости и непознаване на кварталите. В Борово имало училища и детски градини. В училищата няма места. Градината е една и в нея миналата година нямаше едно свободно място, в другата в Белите брези имаше 8 места.... Зелени площи и чисти междублокови пространства, няма такива. Само за цените е вярно и това е главно заради брокерските лъжи, че квартала е много хубав.... Беше хубав.
Статия сглобена от материали от интернет и някое друго интервю с брокери. Пълно непознаване на кварталите - Дружба ? бил близо до Бизнес центъра ?! Не той е причината за ръста на имотите в Дружба 2 ( не в Дружба 1) - авторът да се поразходи до ИнтерЕкспо’то и да си отбелязва на картата новостроящите се офис сгради от 7км на изток - те не са част от Бизнес центъра:)
Господи, кой умник ги плаща тези цени в Манастирски ливади?!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.