Добри правни практики и специфики при жилищни комплекси от затворен тип
Някои законодателни промени ще са от полза на по-доброто функциониране на "хоризонталната етажна собственост", но и в действащото законодателство има на какво да се стъпи


Стефан Кючуков, Николина Стефанова

Месечен бюлетин на "Капитал" с мнения, данни и анализи относно как се развива пазарът на недвижими имоти в България и по света.
- С малки изключения съществуващата правна уредба не третира изрично този модел на съжителство. Това има и плюсове, и минуси.
- Няколко законодателни промени биха отворят пътя пред лекото и законосъобразно структуриране на комплексите.
- Съществуват и добри практики на база действащото законодателство, които биха обезпечели пълноценния им живот.
Над 20 години води практиката на дружеството в областта на недвижимите имоти и строителството. Ангажиран е с предоставянето на всеобхватни правни услуги на всички фази от инвестиционен процес при недвижимите имоти. Има компетенция от структурирането, през договарянето на съществените условия и договорната документация, до създаването на обезпеченията, приключването и администрирането на сделката.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.