Добрият програмист трябва да учи по един компютърен език на година
Михаил Иринчев, съосновател на PHP Bulgaria и разработчик в SiteGround
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Михаил Иринчев е съосновател на потребителската група BulgariaPHP, която е организатор на предстоящата конференция Bulgaria PHP, която ще се проведе на 25 до 27 септември в Sofia Event Center. Тя има за цел да събере разработчици на програмния език PHP от региона. Самият Иринчев е завършил бакалавър "Компютърни науки" в Американския университет в България и е магистър "Електронен бизнес" в СУ "Св. Климент Охридски". През последните десет години работи за българската уеб хостинг компания SiteGround.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
10 коментара
Добрият програмист ...
wd498.html
Не ползва РНР .
http://www.cs.virginia.edu/~evans/cs655/readings/e
Ако един програмист учи всяка година по един език, то със сигурност няма да владее и един като хората! За качествата на PHP не искам да коментирам въобще ...
Зависи како се разбира под програмист. Ако смисълът на това е "web-based front-end design" може и да е така, понеже каквили не диривативни езици и компилатори се генерират и разработват за все по-лесено писане/генериране на "web content and interfaces".
За разблика от това C, C++ (изгравацият GO като интересен последовател на тях) и в някаква степен Java (поради флуидността си върху операционните системи, и леснотата на програмиране) са се обособили като фудаметални езици за "back-end systems". Знаейки тях, а един фундаментален език не е елесен за изучаване (изисква много работа, справяне с трудни проблеми, търпение и прецизност), и в някаква степен, предполагаемо (поне) основни познания по "chip design and lenguages (VHDL and Verilog)" е сериозен технологичен фундамент на който лесно може да се гради каквото и да следва. След това ако за година ако може да се навлиза в определна нова (сриозна) технология би било идеално.
В крайна сметка, пожелавам всеки да се занимава с това което му е интересно и късмет в работата.
До коментар [#2] от "Куха Лейка":
Евалла !
''Добрият програмист трябва да учи по един компютърен език на година''
да цитираш такова нелепо твърдение от книга която е нещо като ''селф хелп'' за програмисти е мега безумно
''Добрият програмист трябва да учи по един компютърен език на година''
да цитираш такова нелепо твърдение от книга която е нещо като ''селф хелп'' за програмисти е мега безумно
Ако РНР-то ви прави програмисти...За мен сте си уеб-драскачи.
PHP е език който позволява и некадърно и кадърно писане. Именно защото е лесен за употреба, той е толкова популярен. Според някои това не е език за програмиране, според други Java не е също. Нека не започваме война на езиците, всеки си вади хляба както може и намери за добре.
Колеги - Първо идеята на статията не е да се сравняват програмните езици като такива. Второ - за всяка задача си има подходящи инструменти и средства. Едва ли някой иска да поправя домашната си ел. инсталация с 4-ри канален осцилоскоп - не че е невъзможно, но е ненужно и безкрайно неудобно. Намирам повечето коментари за типично "български" и от типа "база-а-а-ра ми е много по-добър от база-а-а-ра ти". Некоструктивната критика и откровеното плюене по чужд адрес не са издигнали никого в професионален аспект - такива похвати се изпозват само от (българските) политици или много ограничени хора.
Ха-хах.
Хората с години учат занаят и признават, че имат пропуски.
Преди време спорехме колко години трябва да си карал кола, за да си добър шофьор. Тогава запомних думите на чичо Коста/Бог да го прости/, дългогодишен тираджия. Той каза:
- Какво да ви кажа, момчета, след първите 1000000/един милион/ километра разбрах, че съм доникъде...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.