Господари на ефира
Радиата и музикалните компании в САЩ лобират всички американци да имат FM радио в телефона си
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Помните ли как преди няколко години мобилните телефони с вграден радиоприемник станаха модерни в България? Е, в САЩ това вече се счита за отживелица – повечето апарати така или иначе имат радио, но производителите все по-често решават да лишат потребителя от въпросната функционалност. В момента обаче няколко съсловни организации се опитват да спрат естественото отмиране на FM радиото в мобилните телефони, като задължат производителите със закон да го вграждат в продуктите си.
Идеята на Националната асоциация на радиооператорите (NAB) е да лобира в Конгреса за приемането за законови промени, задължаващи производителите на мобилни телефони да предлагат продукцията си с вградени FM приемници. Зад искането застава и Американската асоциация на звукозаписните компании (RIAA). Официално двете организации посочват, че още не са се разбрали как точно ще стане това. За производителите на мобилни телефони, резервни части и мобилните оператори обаче идеята звучи направо абсурдно.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
И защо два пъти?!
:-)
До коментар [#1] от "гт":
Заради известна липса на комуникация... Но вече е само веднъж. :)
Аз държа телефона ми да има ФМ радио , честно казано слушам повече радио , отколкото гледам телевизия :) музика повче , новини не дълги 2-3 минути , реклами- кратки , турски сериали- няма , латиноамерикански сериали- няма , какво по-хубаво :)
Мхм, радиото е далеч по-приятно, и е много полезно ако ти е писнала музиката, която вече имаш на телефона и искаш да чуеш нещо различно.
Ние в кой свят живеем ?
Цифровата телевизия е стандарт, който правителството на САЩ искаше да наложи още преди 15 години и който постепенно ще измести аналоговия сигнал по цял свят, включително и в България.
Дори и след 15 години, при нас продължава телевизията да е аналогова, но скоро може и да започнат пробите за цифрова ефирна телевизия.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.