Държавата готви още по-неблагоприятни условията за ВЕИ
Готвени промени в закона може да направят инвестициите в зелени централи непредсказуеми
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Велизар Киряков, председател на Асоциацията на производителите на екологична енергия
"Подготвяните промени само половин година след като законът за възобновяемите енергийни източни беше приет, създават несигурност в сектора. Когато се изготвят такива поправки, е добре да се поиска мнението на всички заинтересовани страни."
Никола Газдов, председател на Българската фотоволтаична асоциация
Правителството готви промени в Закона за възобновяемите енергийни източници само половин година след като той беше изцяло променен. Инициативата идва от парламентарната група на ГЕРБ, която е подготвила вариант за поправки, с които Капитал Daily разполага и които ще бъдат внесени за обсъждане в парламента.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Ох, разбирам ги хората. И аз имам същият проблем като тях - как да си направя оранжерия, като незнам по колко ще ми купуват корнишоните на пазара. Рисковано е! Пък какво да говорим за по сериозната имвестиция в кисели краставички? Друго нещо е да задължат Министерство на образованието и от там училищата да ми изкупуват по 6 лв.бройката бурканите следващите 15 години. Все пак си говорим за зелена, екологична продукция, а не за нитратни марули!
Публикувано през m.capital.bg
Любима тема на вестика е, колко бързо падат цените на слънчевите инсталации. Факт - никой не го оспорва. Оттук нататък следва да преценим 2 алтернативни възможности:
1) инсталираме Х количество слънчеви инсталации днес, на цена Y
2) чакаме 2 години, цената пада 2-3 пъти - инсталираме тройно повече: 3 х Х количество слънчеви инсталации утре, на цена Y/3
Тъй като самият аз съм ЗА възобновяемата енерия, опазването на природата енергийната независимост и т.н. , желая втория вариант, при който с един и същ удар по джоба ще постигнем 3 пъти повече производство. Който е за вариант 1), има всякакви други съображения (финансови и т.н.), но не и да го е еня за природата
Ех, да ги е.., тези инвеститори! Умират да правят бизнес през държавата! Зелен, пембян...няма значка...важното е да е гарантиран от чиновника, и да е за сметка на "брашненийо чувал". ой не мое, ке се приводни...и ке даде фира...
Е, нейсе...както се виджда приказката свърши... кой прибрал печалбата, прибрал!
Приземяване, приземяване,приземяване...к
Лошо нема...никой от тех, потен вода не е пил. Шо да ги жалим,те нас да жалят ли ни???
Въпросните т.н. "инвеститори", дали са отчели риска че при все по-високи цени на енергията те ще са първите, които ще изгърмят, ако не успеят да предложат по-ниски цени?
Колкото по-ниски са цените за ВЕИ, толкова по-ефективни технологии се използват, толкова по-добре за потребителите.
Другото е ала-бала и измама.
Стават, наистина смешни с нескопосаните си лобистки опити да натресат най-скапаните възможни и най-скъпите технологии в България.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.