Ford изтегля половин милион автомобила заради дефекти
Общо 539 хил. минивана ще бъдат изтеглени, акцията засяга основно пазара в САЩ


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Ford motor изтегля от пазара около 539 хил. автомобила, за да отстрани дефекти, които могат да доведат до пожари и загуба на мощност, съобщават информационните агенции. Стъпката се предприема точно когато компанията се опитва да се направи впечатление на северноамериканския автомобилен салон в Детройт тази и следващата седмица, отбелязва БТА.
Ще бъдат изтеглени общо 286 хил. минивана Ford Escape от моделите от 2001-2001 г., както и 253 хил. Ford Freestar и Mercury Monterey от 2004 и 2005 г. Акцията засяга основно американския пазар, като около 40 хил. бройки Ford Escape ще бъдат изтеглени от други страни, съобщи говорител на компанията.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
дървета са си тези Фордове
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.