Инвестиционни фондове се готвят да купят Dell
Свиването на пазара на персонални компютри и обезценяването на акциите на компанията прави възможен сценария за частно изкупуване
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Технологичният гигант Dell води разговори с инвестиционни фондове за евентуално частно изкупуване 25 години след като компанията е станала публична, съобщи Reuters, позовавайки се на източници, запознати с въпроса. Тази информация е потвърждение на слуховете, които оскъпиха акциите на третият най-голям производител на компютри в света с 13% до близо осеммесечен връх. Според източниците на агенцията в момента фондовете преговарят с главния изпълнителен директор и Dell на компанията Майкъл Дел, който притежава 15.7% от компанията.
Щатският всекидневник Wall Street Journal също цитира анонимни източници, според които фондовете TPG и Silver Lake вероятно ще направят обща оферта, като е възможно да включат и други инвеститори като например пенсионни фондове. Според изданието в преговорите участва и JPMorgan Chase, а с няколко други банки се водят преговори за осигуряване на финансиране. Според един от източниците на Reuters е възможно сделката да бъде структурирана като мениджърско изкупуване начело с Майкъл Дел.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Кой и защо би предпочел днес продукт на DELL, пред такъв на конкуренцията? Както вървят нещата и Apple ще ги последват по-рано или по-късно...
Леново и Самсунг - качество/цена.
Дел и Апъл са едни надценени компанийки, които им е време да заминават към небитието. И дано да е по-скоро, че ми писна от кожодери в тоя свят!
[quote#1:"2.5"]Кой и защо би предпочел днес продукт на DELL,[/quote]
Заради подръжката: подмениха модул в лаптопа ми за 2 дни, с куриер до вратата и в двете посоки.
До коментар [#3] от "Провадийски":
100+
Имат и сервизна програма "Next Business Day on Site" в която сервизен техник идва на място при клиента и отстранява проблема.
Никога не се циганеят и не правят номера при гаранции - сменят и поради най-малката причина. Разполагат с регионални сервизи за разлика от Acer и Lenovo, които вече нямат сервизна база и в България.
Техниката и дизайна им не са нещо особено в бюджетния клас. Във високите бизнес класове и Alienware сериите нещата са малко по-добре. Но просто поддръжката им е желязна и затова се продават.
«Компанията, основана от Дел, докато е бил в колежа през 1984 г., става публична през 1988 г.»
Пак сте превеждали калпаво от английски, на български „колеж“ не означава „университет“, каквото е значението най-вече в американския английски. Да да, и в Б-я има колежи, които са по същество ВУЗове, но най-забавното е, че Майкъл Дел е следвал в University of Texas at Austin.
До коментар [#4] от "dreamboxer":
„бюджетен“ е прилагателно, означаващо нещо, отнасящо към/за бюджет. Английската олигофрения да се използват всякакви евфемизми [в случая евтиното да се нарича „бюджетно“, (все едно скъпото няма връзка с бюджета) сакън нали, да не нараним чувствата на тези с малките бюджети] е излишно да я привнасяме и в българския.
Не мисля, че ДЕЛ са кой знае колко изостанали. Малко при навлизащите ултрабуци, но чак толкова... При бюджетните не е проблем. При таблетите никакви ги няма. Според мен болката е друга. Просто никой не успя да повтори успеха на Епъл - продават компютрите си на цена по - висока от аналогичните на конкуренцията. ДЕЛ за малко успяха, но как да стане - дизайнът им същия като на конкуренцията, операционната им система същата, само една по - добра поддръжка(при това не чак толкова по - добра) не е причина някой да плати двойна цена. Ама могат да се поправят. Едва ли ще повторят успеха на ябълките, но може доста да се направи.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход