🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

Собственикът на bTV с рекордна загуба

Приходите в България на медийната група също се понижават

Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Собственикът на bTV Media Group - Central European Media Enterprises (CME), отчете рекордна загуба за четвъртото тримесечие на миналата година заради отписвания на активи и спад на приходите, съобщава Reuters. Неочаквано лошите резултати доведоха до срив на акциите на компанията с 10% на борсата в Прага. Приходите на групата в България също падат. CME обяви нетна загуба от 494.2 млн. долара за периода в сравнение със загуба от 72.4 за същото тримесечие на 2011 г. Тя се дължи основно на отписване на търговска репутация на 522.5 млн. долара, за което компанията не дава подробно обяснение.

Средната прогноза на анализаторите беше за нетна загуба от 95.9 млн. на фона на спадащата рентабилност. Голямото разминаване дори с най-песимистичните прогнози доведе до спад на акциите на компанията с 9.2% до 94.50 крони, което е близо до четиримесечно дъно. Печалбата преди лихви, данъци и такси за тримесечието е спаднала с 20.7% до 60.7 млн. долара, докато за цялата година спадът е с 16.2% 125.4 млн. долара, което е под заложената цел от 130-140 млн. долара. Приходите са се понижили с 8.5% до 253 млн. долара за четвъртото тримесечие и с 10% до 772 млн. долара за цялата година.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

33 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    birdman avatar :-|
    birdman
    • - 4
    • + 203

    С толкоз боклуци в програмата си ьтв още пазарен дял ще губи - шоуто на Слави се изчерпа отдавна и вече дори не е никакво шоу а предаване с политическа пропаганда, гласът на България е доста зле НОВА с нейното шатра ги бие, турските сериали по ьтв са тотално западащи и те се сриват по гледаемост, Комиците отдавна няма нищо смешно в това предаване и още и още ...

    Нередност?
  • 2
    winterbach avatar :-P
    Петър Иванов
    • - 4
    • + 92

    Шоуто на др.Слави се гледаше , когато осмиваше всяка вечер "циганина от Драгалевци".Финансиите по тази линия изглежда намаляха и Слави.... взе та се отврати от политиката .

    Нередност?
  • 3
    mick avatar :-|
    mick
    • - 3
    • + 28

    goodwill-ът е бил вероятно генериран от разликата в придобитите активи и покупната цена на някоя от придобивките им. Ако се погледне баланса във времето може по notes to the financial statements да се предположи коя покупка (или кои) са натежали. Ако ги отписват, това значи само едно - очакванията за съответните компании (пазари) не са се сбъднали.

    Нередност?
  • 4
    nockout avatar :-|
    nockout
    • - 1
    • + 98

    До коментар [#1] от "niceprson":

    Като добавим и негативното мнение, на доста голяма част от зрителите, спрямо журналистите и информационните им емисии (основателно или не), мисля че коментарът Ви не може да бъде по-изчерпателен.

    Нередност?
  • 5
    se_nau avatar :-?
    se_nau
    • - 2
    • + 83

    Ама тази телевизия още ли я има ????????

    Нередност?
  • 6
    _scythe_ avatar :-|
    _scythe_
    • - 4
    • + 64

    А кой още гледа телевизия при наличието на всякакви други медии?

    Нередност?
  • 7
    intergalactic avatar :-|
    intergalactic
    • - 37
    • + 23

    Коментиращите четат както дявола евангелието. Като прочетете статията ще видите, че всъщност бтв е на печалба, при това нарастваща. Тоест народа си гледа турски сериали, гласът на българия и ани салич и т.н. :)

    Нередност?
  • 8
    shwarzspeht avatar :-P
    Клюводървец
    • - 3
    • + 63

    Със слави трифонов,миролюба бенатова,оня спящият до нея и още куп нехаресвани от българите звезди,какъв рейтиг да очакват.Да идват Тиме
    Warner,за да направят гледаема телевизия.

    Нередност?
  • 9
    cnn avatar :-|
    cnn
    • - 1
    • + 77

    Ако пуснат още някой турски сериал, може направо да закриват телевизията.

    Нередност?
  • 10
    dicon avatar :-P
    Димитър Димитров
    • - 2
    • + 72

    Затова ли беше спорът с Булсатком. Търсели са "спонсори" :)

    Нередност?
Нов коментар