Борсовият дебют на ЦСКА се провали

За два месеца инвеститори и фенове пожелаха едва 12% от предложените акции

ЦСКА е първият опит на български футболен отбор да стъпи на борсата по примера на световни клубове като "Манчестър юнайтед", "Ювентус", "Борусия" (Дортмунд)
ЦСКА е първият опит на български футболен отбор да стъпи на борсата по примера на световни клубове като "Манчестър юнайтед", "Ювентус", "Борусия" (Дортмунд)
ЦСКА е първият опит на български футболен отбор да стъпи на борсата по примера на световни клубове като "Манчестър юнайтед", "Ювентус", "Борусия" (Дортмунд)    ©  Дневник
ЦСКА е първият опит на български футболен отбор да стъпи на борсата по примера на световни клубове като "Манчестър юнайтед", "Ювентус", "Борусия" (Дортмунд)    ©  Дневник
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Публичното предлагане на акции на футболен клуб ЦСКА се провали. Само любовта на феновете и на няколко по-големи инвеститори се оказа недостатъчна, за да бъдат продадени поне 1.4 млн. акции, което беше минимумът за успешно увеличение на капитала. Финансовите проблеми се оказаха решаващи за липсата на интерес от страна на повече инвеститори - клубът е силно задлъжнял и от години е на загуба. Така за почти два месеца бяха записани само около 359 хил акции по данни от инвестиционните посредници и водещия мениджър по емисията "Авал ин".


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
26 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    alex_yordanov avatar :-|
    alex_yordanov
    • + 46

    А очакваше ли се друго? Имаше един лаф за бардака и к****, пардон леглата.

    Нередност?
  • 2
    barbq avatar :-P
    BarBQ
    • + 37

    Сашо не изглежда никак доволен.

    Нередност?
  • 3
    gimi avatar :-|
    Мавродинов
    • - 29
    • + 11

    Аз не се интересувам от български клубен футбол, но съжалявам за провала на тази финансова операция. Това бе единствения начин феновете да "измъкнат" клубовете си от "лапите" на Батков, Томов и сие.... Това отново показва, че у нас никога няма да има мощен акционерен капитал в противовес на едноличните олигарси - не само във футбола а и в цялата икономика.

    Нередност?
  • 4
    bestbuy avatar :-P
    За да останат ХОРА в България.
    • - 1
    • + 35

    Този Лупинг на Лупи не успя..

    Нередност?
  • 5
    bvsc avatar :-P
    Да, ама не
    • + 34

    И сега се оказва, че Лупи духва с парите на някъде, не, не, не, той не е мошеник от селски вечеринки, в никакъв случай. Аз очаквах да е малко по-изобретателен- мениджър по емисията да е някакъв посредник от осма глуха, свързано лице, и Сашо Апашо духва след това с парите от сметката на посредника. Уви, не познах

    Нередност?
  • 6
    tolex avatar :-|
    tolex
    • + 49

    Причината за провалът на това IPO не е в лошото финансово състояние на отбора, а в човека, който претендира, че го управлява и в нулевото доверие към него от всички фенове, колеги, инвеститори, играчи и т.н. Това е крадецът Александър Томов.
    На второ място поставям алчността на собственичката на Авал-Ин - Бистра Илкова, която за 20 стотинки е готова да обещае 20 млн. на всеки.
    Жалкото е, че и двамата никога не се интересуват от последствията от действията си.

    Нередност?
  • 7
    nikito81 avatar :-|
    nikito81
    • + 39

    Този Лупи вече не трябваше ли да е в затвора? През 2011 го осъдиха на 9 години за присвоените милиони от Кремиковци а той освен че не влезе на топло сега ми се прави на президент.....абе Лупи кой идиот ще ти купи акциите бе? Да платим едни пари че да има какво да крадеш! До безобразие сте нагли, като нямате пари вземете си намалете заплатите на маичините синковци футболистите не да им давате по 10 хилки на месец заплати за това дето не ставате и за чеп за зеле. Кой ще е тоя балама дето ще ви даде пари да си раздавате безбожните заплати дето само месечните ви са колкото 5 годишни на нормален работещ? Искам да знам тоя защо още не е в затвора и защо не е започната процедура за конфискация на престъпно придобитото му имущество?

    Нередност?
  • 8
    julien_le_grand avatar :-|
    julien_le_grand
    • - 2
    • + 16

    Е явно бг футбола ще продължи с мутро-олигархичния модел. Ще се чака на богати "благодетели", като Ганчев, Домусчиев, ще се скандира "Цецоуууу Васиииииилееев" и т.н.

    Нередност?
  • 9
    nikito81 avatar :-|
    nikito81
    • - 1
    • + 23

    Вече бъзик взехте да си правите с хората да ви дават пари в кухите клубове да вземате вие милиони от заплати и премии а като клуб играта ви е пълна нула! Как може да давате заплати по 10-20 хиляди лева на тия бездарни футболисти и да ревете от феновете да ви стават спонсори? За теб Александър Томов и да те обесят ще ти е малко с това доказано престъпно минало дори не трябва да те назначат за чистач и да те оставят на просешка тояга да гниеш по затворите. Колко още години ще му се влачи делото на тоя да ми се прави на президент? И ще ходи Ники Кънчев да внася пари в клуба да ги подкрепял във финансово трудната ситуация....мислех го за по умен...Ники, Ники седни беден стани богат!

    Нередност?
  • 10
    pinoccio avatar :-?
    pinoccio
    • - 1
    • + 33

    Трябва да си луд да дадеш на Лупи пари доброволно. Цирка продължава - да видим как ще върне милиона дето го е взел вече...

    Нередност?
Нов коментар