Енергийната ефективност като печеливш бизнес
Според ЕБВР подобни проекти правят компаниите по-конкурентни на световния пазар
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Три компании в България повишиха значително енергийната си ефективност през последните няколко години като част от програмите си за модернизация. Това казаха от Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР), която съфинансира проектите на "Дънди прешъс металс Челопеч", "София мед" и КЦМ. Всъщност енергийната и ресурсната ефективност присъства във всички проекти, които банката кредитира, дори и това да не е основният им фокус.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Точно така трябва да бъде, браво! Повече енергийна ефективност, повече независимост от доставчици на газ, уран, въглища и прочие гадости!
Много добре. Енергийната ефективност според мен е временно решение. Изобщо за да има индустрия, трябва да има прогнозируема и стабилна цена на мегават за индустриалните консуматори. Такава няма. За сметка на това имаме ВЕИ-та и скъпи тецове и разбира се хартийки без съдържание като прогарамата за реиндустриализация. Изгодни тецове плюс ядрени мощности без ВЕИ-та гарантират добра основа на която да се стъпи. Така ДКЕВР няма да субсидира бита за сметка на индустрията
Точно когато става въпрос
До коментар [#2] от "Да, ама не":
Когато става въпрос за дългосрочно прогнозируема цена на мегават - точно Тецовете и АЕЦ са най-скъпи. Сам си отговори на въпроса защо.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход