Лондон започва пълна проверка на банковата индустрия
Пазарните лидери могат да бъдат принудени да продадат части от бизнеса си
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Най-големите банки във Великобритания са изправени пред опасност от раздробяване, след като антитръстовите регулатори в страната обявиха, че започват широкомащабна проверка на тяхната кредитна дейност. Тези мерки идват на фона на нарастващото недоволство на политици, потребители и малкия бизнес заради липсата на конкуренция между кредиторите, пише Financial Times.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Там поне може да се разчита регулаторните органи да свършат някаква работа в полза на обществото, а не да пазят само интересите на управляващите политици.
До коментар [#1] от "today (we are not going to pay)":
Проблемът е доста сложен при тях. Първо Лондонското сити се конкурира с Хонг Конг и Манхатан за световен център на парите. Второ, за да се конкурират в международния бизнес трябва да са колкото се може по-големи банките. Трето, в противоречие на второто за да има конкуренция трябва повече играчи на пазара. Като добавиш, че по цял свят банките са Държава в Държавата и нещата стават съвсем объркани. Трябват здрави топки, за да ги разтърсиш към промяна, както мобилните оператори примерно.
До коментар [#1] от "today (we are not going to pay)":
"Там" НПО-тата от всякакъв вид не се скатават и мишкуват, ами работят здраво и имат лоби. Когато има достатъчен на брой организации от най-различен тип и с най-различни интереси, които работят здраво за постигането им, се постига баланс на интересите. "Тук" се работи здраво само за индивидуален интерес. Когато развием малко по-обширен кръгозор, ще оценим силата на съюзяването. Тогава нещата ще тръгнат стремглаво нагоре.
При нас БНБ "гледа на кафе" за състоянието на търговските банки...само в петък следобед...в чаша на клиента, на дъното на която има неизмита утайка...
Казват, познавали...понякога...:)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.