Германската компания за полупроводници Infineon купува американски конкурент
Цената на сделката за International Rectifier е 3 млрд. долара
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Най-големият германски производител на полупроводници Infineon Technologies е постигнал споразумение за придобиването на американската International Rectifier за 3 млрд. долара, съобщава Bloomberg. По този начин Infineon Technologies ще си осигури по-силно присъствие на американския пaзар, както и ще успее да редуцира оперативните си разходи.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
8 коментара
Днес купуват канкурент, произвеждащ полупроводници, утре - конкурент за цели проводници...:)
До коментар [#1] от "Γαλλα":
Не бе, една компания за полупроводници купува друга такава, и след сливането 2хПолупроводници, хооооп, цели проводници. Така мазно и хитро навлизат в сериозния бизнес :-)
"Много важно за нас е да бъдем в САЩ и да се намираме близо до високоиновативния регион Калифорния".За нашите бизнесмени е важно да са близо до пъпната си връв Масква.
Радва ме, че коментарите са много и на висота ...
Ма пак се обаждайте, де ...
Държавни служители... Имали време бол, писали глупости по форумите...
Публикувано през m.capital.bg
Явно има генерационен срив: вица за полупроводниците днес, а утре цели беше свързан с Пеко Таков и откриването на завод в България при социализма. Хората се майтапят без да са специалисти по сливания и придобивания на глобални корпорации. Естествено е че немците искат да бъдат до кранчето на американския пазар. а и световния - по-лесно се продава когато си до Силиконовата Долина. Затова има и заводи на БМВ, на Мерцедес, фармацевтичните фирми от Европа финансират изследователски дейности в американски университети и т.н. - така се избягват сложни процедури по регистрацията на лекарствени средства или органичения, мита и тарифи от внос. Американците нямат проблеми да използват индийски и китайски партньори работейки по формулата 24/7, т.е. 24 часа непрекъснато.
До коментар [#7] от "daskal1":
Да бе, знаем. Ама не пречи на някой да се иззевзечи и останалите да се посмеем и да го оценим. Иначе другото си го има в статията.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.