Хуан Карлос Пералехо: Всяка година инвестираме в България около 10 млн. лв.

Изпълнителният директор на "Нестле България" пред "Капитал"

   ©  Георги Кожухаров
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Профил

Хуан Карлос Пералехо е изпълнителен директор на "Нестле България" от 2012 г. В групата е от 1987 г., където работи на различни длъжности, предимно в областта на бизнеса с шоколадови и захарни изделия. През 2004 г. Хуан Карлос Пералехо е избран за бизнес мениджър "Шоколадови и захарни изделия" в Nestle Унгария, а през 2006 г. поема управлението на Стратегическото бизнес звено на Nestle в сектора "Шоколадови и захарни изделия", базирано в централата във Веве, Швейцария. Преди Nestle е заемал различни мениджърски позиции в сферата на продажбите и търговията в Kellogg и Rowntree Mackintosh.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

12 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    wmz04371669 avatar :-|
    Благодетел
    • - 19
    • + 8

    Нека бъдем откровени....,Нестле инвестира всяка година в БГ по 10 мил.лв., но нека кажат по колко мил. лв. всяка год. печелят и изнасят от БГ?

    Нередност?
  • 2
    jeyjey1970 avatar :-|
    Jordan Jordanov
    • - 6
    • + 12

    г-н Хуан Карлос Пералехо,
    да не забравяме изказването на Nestle CEO: Water Is Not A Human Right, Should Be Privatized
    http://www.trueactivist.com/nestle-ceo-water-is-not-a-human-right-should-be-privatized/
    Nestle иска да приватизира питейната вода ?!?!?

    Нередност?
  • 3
    cinik avatar :-|
    cinik
    • + 34

    До коментар [#1] от "Благодетел":

    След като сам прочете, че 75% от производството е за износ, ще се опиташ ли сега да се сетиш, колко родни "бизнесмени" могат да се похвалят със същото? Като отсега ти казвам, че сеченето на гори и рязането на скрап не се приема като отговор.

    Нередност?
  • 4
    cinik avatar :-|
    cinik
    • - 2
    • + 25

    До коментар [#2] от "Jordan Jordanov":

    Нестле няма как да придобие водата от световния океан, защото се води международни води, няма кой чиновник да им я продаде. За сметка на това в родината на господина въведоха концесионна такса "слънцето грее". Понеже сметките за ток скочили безобразно, хората започнали да си инсталират частни енергомрежи на база слънчеви панели и чиновникът казал, че току-така тази работа няма да мине, след което парламентът гласувал данък 4 цента на квч добив от собствен панел. Точно както и в Румъния ще облагат возенето на автостоп и споделените пътувания - само за сведение, в Германия всеки от големите сайтове за споделени пътувания има поне по 10 еколкогични награди от правителство и неправителствени организации.

    Нередност?
  • 5
    forest avatar :-|
    Forest
    • - 5
    • + 16

    Нестле, както и останалите подобни компании, не продават храна, а реално захар с разни аромати ('диетичните' им продукти имат 35% захар?!) - консумацията на такова количество захар е много вредно за здравето. да не ни залъгват с клишета от рода на 'важно е движението'. захарта пристрастява и те много добре го знаят. хранителните компании са като цигарените компании преди 50 години - ще отричат до последно, че продуктите им са вредни.

    Нередност?
  • 6
    cinik avatar :-|
    cinik
    • + 22

    До коментар [#5] от "Forrest Gump":

    Едното обвинение е, че слагат много захар. Другото е, че не слагат захар, а подсладители, царевична глюкоза и пр. Каквото и да слагат, все ще са виновни.

    Нередност?
  • 7
    kapitalcho avatar :-|
    kapitalcho
    • - 2
    • + 9

    До коментар [#6] от "cinik":

    Голяма част слагат нездравословни неща.
    Но истинската промяна ще дойде не от компаниите,а от потребителите-като купуват качествените храни(здравословни,без химикали,е-та и подобни) и бойкотират некачествени.
    При едно огромно невежесвто в световен мащаб...............и затова Макдоналдс са световен лидер в бързите закуски.

    Нередност?
  • 8
    rta1409560166375727 avatar :-|
    Georgi Vasilev
    • - 1
    • + 4

    е-тата вече ги пишат по-научно - хората свикнаха да гледат за Е, но не и за Disodium 5'-ribonucleotides

    Subway вече е лидер в бързите закуски.

    Нередност?
  • 9
    ivanski12 avatar :-P
    Ivanski

    Аз що не мога да ги видя тези инвестиции в Отчета им.

    Нередност?
  • 10
    info111 avatar :-|
    info111
    • + 3

    Малко история около някои от главнит герои при приватизацията на "фабриката за шоколадови продукти и бисквити в София":

    "Архивите разказват: С подставени лица бяха разграбени Радомирският гигант и “Плама”

    Ненчо Ненов *

    (Продължение от миналия брой)

    След преобразуването на държавното предприятие "Шоколадови и захарни изделия - София" в смесено акционерно дружество, собствениците му биват сменявани като носни кърпи. Аристотилис Авгеропулос, Маск Бюрки, Пиер Пол Гранд, Димитрос Михаил Коронакис, Надин Мари - Жозе Девазие, Евангелос Калусис, Реймонд Роджер Фишер, Йоанис Панайотис Лазаридис, Пер, Кристиан Нордтоме и Евангелиус Калусис, идват и си отиват от "Нестле", но Бони Евлогиев Бонев неизменно е в борда на директорите. Защо ли? Насладил им се един път на шоколадовите изделия, Бони решава да разшири бизнеса си в тази насока. Ето защо той и неговите съдружници Димитър Иванов Джамбазов, Антоанета Василева Спасова, Красимир Банчев Дачев и Огнян Георгиев Денчев регистрират чрез Софийски градски съд ф. д № 9910/95 г. през 1991 г. дружество с ограничена отговорност - фирмата "Еврошоколад"- ООД, с уставен капитал 300 000 лв.
    Една от най-големите страсти обаче, на братята Боневи, е машиностроителната промишленост. Няма да се учудя, ако дядо им е имал работилничка за велосипеди преди 9 септември 1944 г. Погледът им пада върху "Радомир Леяро-ковашки комплекс" - АД, известен като Завод за тежко машиностроене Радомир. Този машиностроителен гигант е разположен на 1 100 000 кв. м., от които 700 000 кв. м. са застроени цехове и халета и в тях работят (работеха) няколко хиляди души. За отрицателно време гигантът беше разфасован на десетки малки акционерни дружества,

    голяма част от оборудването му изчезна в посока Шанхай

    работниците бяха изхвърлени на улицата, а част от авоарите, колкото и малко да бяха те, бяха прехвърлени на регистрираната на Маршаловите острови в Тихия океан компания "Радомир принципал"! Изпипана работа. И къде е мястото на братята Боневи в тази схема?
    По-големият брат Пламен Евлогиев Бонев е назначен за управител на следните дружества: "Радомир - Метали" -АД; "ПСОВ Леко Ко" - ЕООД, Радомир; "Криотехгаз Леко Ко"- ЕООД, Радомир; "Радомир - Леко Ко - инвест"- АД; "Хрантех Леко Ко"- ЕООД, Радомир; "РИМ- Инженеринг Леко Ко" - ЕООД, Радомир; "Автотранс Леко Ко" - ЕООД, Радомир; "Радомир принципал лимитид - България" - ЕООД и "Плам Пауър Радомир лимитед - България" - ЕООД. Едноличен собственик на същите е "Плам Пауър Радомир Лимитед", с регистрация на Британските Вирджински острови!
    Всъщност всичките фирми, без "Радомир - Метали" - АД, са образувани с акционерното участие на фирмата "Радомир Метъл Трейд инжинеринг - България" - АД, представлявана от Пламен Цветанов Паскалев, чиито капитал е на "Радомир Метал Трейд енд инжинеринг лимитед"от Англия и Уелс. Ако при "банката" - МБТР симбиозата беше между наши и американски "инвеститори",

    то тук са се включили английските "партньори"

    Интересите на малкия Бонев са насочени към две много печеливши направления от икономиката на страната ни: търговия с оръжие и нефтената промишленост. Като голям "специалист" в тези области, той се захваща здраво за работа. А това означава само едно, че ще бъде инсталиран от своите "началници" или като председател на управителен съвет, или като някакъв директор. За друго той не става.
    Плевенският окръжен съд по ф. д. № 1570/96 г. прави промени за "Плама" -АД, като освобождава старите членове на надзорния съвет и вписва новите членове: Бони Евлогиев Бонев - председател, Пер Кристиан Нордтоме - член, Петър Танов Танков - член. И вписва новите членове на управителния съвет Жорж Симон Андре Гислан Бодуен, Евангелос Христос Барутас и Веселин Христов Христов. Дружеството ще се представлява самостоятелно от изпълнителния член/!?/ на управителния съвет Жорж Симон Андре Гислан Бодуен. Интересни са следващите пререгистрации на това станало печално известно плевенско дружество. Фрапираща е например смяната на адресната регистрация. С решение №1 от 10. II. 2000 г. на Софийския окръжен съд по ф. д. № 1488/99 г. се вписват в търговския регистър промени за "Плама"-АД гр. Плевен: вписва ново седалище и адрес на управлението от гр. Плевен в с. Ярлово /!?/, Софийска област; вписва нова фирма -"Нова Плама" -АД; приема нов устав на дружеството. "Нерде Ямбол, нерде Станбул". Къде е Самоковското село Ярлово, дето има повече гущери и змии, отколкото камъни и тръни, и къде е богатият икономически и индустриален Плевенски район?!
    Причината за тази регистрация е, че в това село живеят във вилите си бивши ченгета от тайните служби. Спомнете си, че щабът на същите се намираше в хотел "Рила". Интересното е, че в новия - стар съвет на директорите Бони Бонев пак присъства, макар и като обикновен член! Това преместване беше ненужно унижение за плевенчани, които от 25 години знаят, че рафинерията е изградена и регистрирана в града им. За тяхно съжаление, съгражданите им Андрей Луканов, Румен Петков и съпартийците им, които на практика управляваха държавната рафинерия "Плама" преди 10.11. 1989 г., са виновни за трагичното състояние на същата.

    А дружеството разполагаше с капитал от 51 496 641 000 лв.

    Това е сериозна пара!
    Само след два месеца, на 6. IV. 2000 г. Софийски окръжен съд прави нови промени по ф.д. № 1488/99 г. за "Нова Плама" - АД, с. Ярлово, Софийска област, с единствена цел - да назначи Бони Евлогиев Бонев от обикновен член на дружеството в председател на съвета на директорите на същото.
    В следващите промени на Ярловската "Нова Плама"-АД, седалището на тази плевенска фирма отново е със стария си адрес - Плевен, Индустриална зона, Рафинерия. Интересното тук е, че се появяват нови и доста екзотични екземпляри, за някои от които ще стане дума по-нататък. Че Бони Бонев е отново в управителното тяло на това поредно формирование, не трябваше да споменаваме специално. Без него тази фирма изглежда не може да съществува. Неговите нови авери са: Жан Кристоф Вотрен, Петър Чавдаров Борачев, Димитър Бойков Димитров, Росен Велев Софрониев, Цветан Георгиев Минковски и, запомнете това име - Петя Славова Йорданова. За нея съм подготвил доста обширен материал, тъй като към личните приятели на генерал Любен Гоцев имам специално отношение. Ако сте забравили, тя е същата, която закупи хотела на убития Косьо Самоковеца при съмнителни обстоятелства. Между другото, тя също получи банка от отговорни другари, която "банкира" по същата схема на МБТР - като заложна къща - изкупува недвижима собственост от длъжници, ипотекирали имотите си срещу "мечи" кредит."
    (Следва)

    Нередност?
Нов коментар