Юанът настъпва на Московската борса
Конфликтът между Запада и Русия увеличава ролята на китайската валута
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Когато през 2010 г. на Московската борса беше въведена търговия с китайски юани, много експерти бяха скептични, а отговарящият за тази иновация – ръководителят на валутната търговия Игор Марич, получи прозвището Господин Юан. Днес конфликтът между Русия и Запада заради Украйна накара много местни компании да търсят бъдеще на Изток, а Марич е почитан като визионер, пише Bloomberg.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
20 коментара
Началото на края на САЩ.
Финансират си съществуването чрез печатане на пари.
Този номер въви докато тези печатарки се търсят, т.е. докатогущера е международна валута.
Почне ли петрола в друго да се котира - тази държава отива по дяволите.
:)
Долара се държи на 4 пилона!
САЩ ,КИтай ,Суадитска Арабия и Русия!
И трите пилона започват да се пропукват едновременно!
Макар ,че и единия да падне-долара пада.
хаха, да не се окаже накрая че заради кримската авантюра на путин, русия ще се превърне в най-близката до Европа китайска провинция...
Според данните на Bank for International Settlements щатската валута отговаря за 90% от всички валутни транзакции, които възлизат на 5.3 трлн. долара на ден. Този процент не се е променял поне от 1989 г.
Без коментар! Очертава се още един американски век!
Не малко хора имат мерак да се гътнат я САЩ, я долара, а най-добре - и двете. Да де, ама то само с мерак не става. За такъв тип поведение психолозите си имат термин "wishful thinking". Понеже "пожелателно мислене" не ми звучеше много точно като превод в случая, погледнах в интернет-речника. Ето вариантите: самозалъгване, гладна кокошка, просо сънува.
Руснаците имат глупостта да помагат на врага който ще ги срази.
Когато юанът започне да настъпва на западните борси, тогава може да се позамислим :)
До коментар [#1] от "lonely_ninja":
и защо така мислиш ... всички останали държави със собствени валути , по дяволите ли са отишли ? тяхната валута не е световна ... не ви разбирам нинджите , накараха ви да мразите САЩ и всяка новинка като тая ви кара да изпадате в някакъв телешки възторг.
До коментар [#2] от "galbi":
долара се държи на един пилон и той се нарича САЩ ... другото са някакви твои измислици ...
Нищо лошо руснаци и китайци да търгуват в рубли (по-малко) и юани (пимимби са солидни с години). Колкото до срутването на долара от Китай, то е нелогично. Китай има инвестирани над 2.5 трилиона долара в държавни облигации, т.е. над 2,500 милиарда. Значението на търговията с юани наа ниво 106 милиона долара в Москва е пропорционално - по мало от хилядни. Останалото са "мокри сънища."
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.