Карлос Слим става най-големият акционер в испанската компания FCC

700 млн. евро се очаква да вложи мексиканският магнат

Карлос Слим ще запази участието си в компанията поне 4 години.
Карлос Слим ще запази участието си в компанията поне 4 години.
Карлос Слим ще запази участието си в компанията поне 4 години.    ©  Reuters
Карлос Слим ще запази участието си в компанията поне 4 години.    ©  Reuters
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Мексиканският телекомуникационен магнат и втори най-богат човек в света Карлос Слим е постигнал договореност да бъде най-големият акционер в испанската компания Fomento de Construcciones & Contratas SA (FCC). Това ще стане след увеличаване на капитала, като по този начин ще се намали дългът на дружеството, съобщава Bloomberg.

Предвижда се холдингът на Слим да придобие 26% от FCC. До момента дружеството, което в България стана известно с изграждането на втория Дунав-мост между Видин и Калафат, се контролираше от Естер Копловиц. Фамилията на Копловиц притежава 22% от акциите на доскоро строителната група, която е базирана в Барселона.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове