Германските вериги с отстъпки гледат все по-уверено към САЩ
Водещите дискаунтъри Аldi и Lidl се развиват успешно и във Великобритания
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Инвазията на германските вериги с отстъпки във Великобритания изненадва не само актьорите в излязлата наскоро реклама, озаглавена "Lidl Surprises" ("Lidl изненадва"), но и конкурентите им.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
17 коментара
Алди отдавна са на американския пазар като дискаунтна верига за хранителни стоки в каш. Вероятно най- евтините цени, плюс приемането на талоните за храна/дебитни карти издавани за бедни в рамките на социалното осигуряване ги правят много популярни в този сегмент.
Брутните продажби на Aldi в световен мащаб са на стойност 67.4 млрд. евро през 2013 г. Данните включват и продажбите от Trader Joe’s – верига, оперираща на американския пазар, която е собственост на немския дискаунтър
....
Не знаех, че любимият ни семеен Трейдър Джо бил тяхна собственост.
Трейдър Джо , немски агент.:)
До коментар [#1] от "daskal1":
Цените не могат да са евтини. Евтини могат да бъдат продукт или услуга.
Къде е Волен Сидеров да им обясни въпроса с колконизацията.
Много са ми интересни собствениците на алди - братята албрехт. Едни от най-богатите хора в германия, но живеят много затворено, не се появяват в обществото, пестеливи до стиснатост. Скарани от 50 години, разделят си германия на две - алди север на единия и алди юг на другия брат и въобще не комуникират помежду си. Единият (тео) беше отвлечен в началото на седемдесетте, похитителите го причакват пред концерна, но за малко да го изпуснат - не могат да повярват, че опърпаното човече е мултимилиардерът тео албрехт. За пестеливостта им се разказват легенди - избягват да назначават висшисти, защото искат високи заплати, нямат pr, защото струва пари, правят си сами продуктовите тестове, за да не пращат на институти. До там, че тео албрехт е преговарял безкомпромисно с похитителите си за откупа и така фамилията се отървава "само" със 7 мил. DM. Междувременно и двамата братя вече не са между живите - тео от 2010, а карл от тази година. Малко лични истории за пикантерия към статията :)
До коментар [#2] от "тулса":
Да, от 1979 г. са собственост на "алди норд" - брата тео албрехт.
До коментар [#3] от "
Правилно, благодаря за корекцията.
До коментар [#2] от "тулса":
На, не Ханс ? Дай да се оплачем в Батавия, Илинойс.
От студентски/докторантски години не съм ходил в Алди, спомените са смесени. А Трейдър Джо също е един от любимите магазини на жена ми, ще и докладвам без очаквания за отказ от магазина, наистина добре е организиран.
До коментар [#2] от "тулса":
Лани Т.Джо е избран за верига на годината в САЩ по отношение къстъмър сатисфекшън.
Иначе Алди има интересен концеп плащайки с 30% по-високи заплати от средните за бранша. Карл Албрехт е установил преди 50 години, че плащайки 30% повече може да изискваш (и получиш) 200% повече резултати от служителите, работниците и продавачите.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.