Ниските цени поставят на изпитание щатската петролна индустрия

Щетите за енергийния сектор са компенсирани от позлите за потребителите

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Най-силният срив в цените на петрола от световната финансова криза насам е от полза на потребителите, но същевременно поставя пред голямо изпитание стремежа на САЩ да постигне енергийна независимост, пише Bloomberg. Негативните ефекти вече се усещат в петролната индустрия в страната, която беше сред основните двигатели на растежа през последните години.

Съкращения на разходи и персонал


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    daskal1 avatar :-|
    daskal1
    • - 1
    • + 2

    За сведение днес Илинойс гласува закон за контрол на фракинга който по същество спира тази дейност в щата. Подобни регилации се въвеждат и в богатите на водоизточници щати като Монтана и Уисконзин. Тексас ще се оправят, при тях преработващата промишленост е силна и хората сега пътуват повече, а и купуват големи тръкове и подобни превозни средства (SUV) - 2014 беше най-добрата година за дилърите.

    Нередност?
  • 2
    sarssaraktos avatar :-P
    Sars Saraktos
    • + 2

    "Лукойл" България, който все е на "загуба", крие обороти, производство и печалби, ДДС и акциз, не е дал и лев данък печалба на държавата. Държи незаконно пристанище "Росенец" харизано му за 8 милиона лева концесионна такса от премиера Бойко Борисов - играещия карти с Вальо Златев, "който много лъжел". А докато беше държавно печелеше от такси 80 милиона на година. В "Росенец" няма български митничар ни граничен полицай, никой не знае какво става там, какво се внася, и изнася. Но се охранява от "ИПОН" и руска фирма като частно имение. В нефтохима няма измервателни уреди, каквито вече има и всяка селска бензиностанция.
    И сега изненада.......
    и за рубладжиите, и за доларджиите които ще го заклеймят като структура на Путин у нас.
    Ами това предприятие не е руско, а на Ротшилд: "Лукойл Нефтохим-Бургас“ АД е собственост на Lukoil Europe Holdings B.V. А, Lukoil Europe Holdings B.V. е 100% собственост на компанията – майка Lukoil Oil Company (Company Overview of Lukoil Europe Holdings B.V). Изясняването на собствеността на компанията-майка ОАО „Лукойл“ показва интересни неща: почти 77 % от акциите принадлежат на гигантската, базирана в Холандия банкова ING Group, притежавани през нейното руско поделение ИНГ банк „Евразия“, което притежава на 100 %. Истината за Лукойл е следната – тази компания, нейните поделения, вкл. „Лукойл Нефтохим Бургас“ Ад, са собственост на банковата династия Ротшилд. ING Group има столетни връзки с банковата фамилия Ротшилд, от 1971 г. част от Inter alpha bank group, друга холдингова структура, която е свързана с лондонският Якоб Ротшилд. Още доказателства – вижте отчетите по години на холдинга за дялово инвестиране RIT Capital Partners. Това е основната структура на лондонската част от фамилията Ротшилд за инвестиране и придобиване на дялове в различни компании – няколко години подред Лукойл и Шел са компаниите, в които Якоб Ротшилд инвестира най-много (http://www.ritcap.com/reports). Евгени Ангелов преди да стане зам.-министър в правителството на ГЕРБ беше директор в Trigranit Development Corporation – водеща компания за недвижими имоти в Централна и Източна Европа с един от основните акционери Натаниъл Ротшилд („TriGránit welcomes strong new shareholder“, Nathaniel Rothschild, Chairman of TriGránit,).
    Цялата статия: http://noligarh.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%B2%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%BD%D0%BE/ | www.noligarh.com"

    Нередност?
Нов коментар