"Е. Миролио" става мажоритарен акционер в "Техномаркет"

В Комисията за защита на конкуренцията е постъпило заявление за концентрация във веригата за техника "Техномаркет". Искането е от един от основните акционери - компанията "Е. Миролио" на Едоардо Миролио, и касае очакваното придобиване на дела на сина му Франко Миролио в групата. Миролио влезе в "Техномаркет" в края на миналата година, като придоби индиректно половината акции чрез "Е. Миролио" и сина си, които получиха по 25%. Още тогава се говореше, че до месеци фирмата на италианския собственик ще поиска одобрение от КЗК да изкупи дела на Франко Миролио и да стане мажоритарен акционер. Останалите акционери остават съоснователят на компанията Николай Китов и съдружниците му Евгений Гълъбов и Ангел Велев, които запазват пряко участие с по над 11%. Дял от около 15% има и регистрираната в Лихтенщайн Domtech Holding, в която равно участие имат Китов и Гълъбов.
EY организира за втора година конкурс за най-добър финансов директор
В началото на март започна второто издание на конкурса за наградата CFO (главен финансов директор) на годината 2015, организиран от EY(Ernst & Young) в партньорство с Forbes. Изискване на конкурса е кандидатите да бъдат CFO или да заемат еквивалентна длъжност в публична или частна организация. Също така те трябва да са на съответната позиция от минимум една година. По този начин журито може да проследи промените, реформите и цялостния принос на финансовия директор към резултатите на компанията. Кандидатурите се приемат до 30 април и те ще бъдат разгледани от независимо жури с членове проф. д.ик.н. Бистра Боева, Данета Желева, главен изпълнителен директор на "Индустриален холдинг България", Тодор Брешков, управляващ съдружник на Launchub, Николай Андреев, главен финансов директор на "Нова броудкастинг груп" и победител в конкурса от 2014 година, Александър Пулев, сътрудник, Европейска банка за възстановяване и развитие.
Fitch Ratings потвърди рейтинга си за Българската банка за развитие
Международната рейтингова агенция Fitch Ratings потвърди оценките си за Българската банка за развитие (ББР). Дългосрочният инвестиционен рейтинг на държавната банка остава ВВВ-, краткосрочният рейтинг IDR (Issuer Default Rating) се запазва на ниво F3, a рейтингът за подкрепа е потвърден на ниво 2. Оценката на агенцията е периодична и следва редовния й преглед на състоянието на институцията. От Fitch мотивират решението си с ниската степен на риск за банката, като посочват, че въпреки отсъствието на експлицитна държавна гаранция тя се ползва с подкрепата на правителството.
"Е. Миролио" става мажоритарен акционер в "Техномаркет"

0 коментара