"Неохим" започва силно 2015 г. и излиза на печалба

Основен риск при производителя на торове остава цената на природния газ, който е основна суровина

От компанията се надяват намалението в цената на природния газ да им се отрази добре в следващите месеци
От компанията се надяват намалението в цената на природния газ да им се отрази добре в следващите месеци
От компанията се надяват намалението в цената на природния газ да им се отрази добре в следващите месеци    ©  Капитал
От компанията се надяват намалението в цената на природния газ да им се отрази добре в следващите месеци    ©  Капитал
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

След тежката минала година димитровградският завод "Неохим" започва силно 2015 г. Производителят на торове за селското стопанство е повишил приходите си с над 11% до 91.3 млн. лв., показва отчетът му за първото тримесечие на годината. Според бележките към отчета основният пазар за продукцията остава българският, но делът на износа се увеличава. Всъщност през първото тримесечие има лек спад на приходите от българския пазар, докато постъпленията от продажби зад граница са се увеличили значително.

В момента публичните компании публикуват отчетите си за първото тримесечие и заедно със статистическите данни на НСИ те са основен индикатор за случващото се в икономиката и бизнеса в началото на годината.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    nikitovanch avatar :-|
    nikitovanch
    • + 1

    Браво на Неохимци!

    Нередност?
Нов коментар