Големите европейски банки губят позиции от щатските си конкуренти
По-решителните финансови институции от Wall Street изместват европейските в инвестиционното банкиране


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Седем години след пика на финансовата криза големите европейски банки се държат така, сякаш все още са в центъра на бурята. Плановете за радикални реформи се провалят още преди да започне прилагането им, което често е съпроводено със сътресения в ръководството – тази година четири големи банки в Европа са с нови директори. Банките в региона не успяват да отговорят дори на най-основни въпроси като това колко точно капитал им е нужен, или дали трябва да свият проблемните си инвестиционни подразделения, пише списание Economist в последния си брой.
Европейската нерешителност рязко контрастира с действията на големите банки в САЩ, които се преструктурираха по-бързо. При тях възвращаемостта все още е под предкризисните нива, но счетоводните им баланси са по-силни, а мениджърските екипи работят ефективно. Докато европейските банки все още са дърпани от второстепенни подразделения и лоши кредити, щатските са продължили напред, отбелязва Economist
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.