"Токуда болница" има 5 млн. лв. ръст на приходите
Най-голямата столична частна клиника е лекувала пациенти за 4 млн. лв. над лимита си.


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Най-голямата столична частна клиника – "Токуда болница София", ще отбележи най-добрата година като приходи от основаването й през 2006 г. През 2015 г. болницата прогнозира около 80 млн. лв. постъпления от дейността си, с 5 млн. лв. повече, отколкото през 2014 г. Това стана ясно по време на честването на деветата годишнина от отварянето на частната болница. Резултатите й като цяло би трябвало да са още по-добри, но клиниката е приела около 4000 пациенти над лимита си и здравната каса отказва да й заплати 4 млн. лв. за лечението им. Около 72% от приходите на лечебното заведение са от здравната каса, останалите са от частни застрахователни фондове и пациенти. Тези средства ще останат за сметка на болницата и не е ясно дали през тази година тя ще реализира печалба. От началото на декември до края на годината клиниката започва да отлага плановите операции и ще работи само с болни, които трябва да бъдат оперирани по спешност. "Токуда болница София" е първата инвестиция в чужбина на едноименната японска верига и нейния основател д-р Торао Токуда.
Първоначално в строежа и оборудването на клиниката са инвестирани над 120 млн. евро, до момента инвестицията достига приблизително 220 млн. евро, като хоризонтът на възвръщане на първоначално вложените средства на инвеститора е над 10 години. Като правило печалбата на лечебното заведение се реинвестира.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
10 коментара
Що за новина/статия?!? Едно заглавие и една снимка с кратък текст.
Да, явно проблемът не е в моя телевизор :-)
Публикувано през m.capital.bg
До коментар [#1] от "MyTwoCents":
Да, странно е вместо статия да има снимка и текст под нея.Но това не е единствената странност.
Обикновено за печалби, ръст на приходите, цени на акции и т.н. се говори на други места - банки, бакалии, стокови борси.
В болниците се лекуват хора. Там критерият би следвало да бъде колко са излекувани и при колко не се е получило.
Щом една болница започне за мери здравето в пари - не е болница, а здравен хотел. Всъщност Токуда отдавна е това...
Уважаеми читатели,
Извинявам се за техническия проблем.
До коментар [#3] от "D-r D":
Болницата е частна, все пак!
До коментар [#3] от "D-r D":
Все пак Капитал е вестник на бизнеса и мисля, не само, може, а и е добре, да пише всякакви числа.
И да попитам - първо, каква е дефиницията за "излекувани хора", откъде тази статистика? Ако я имате, пък, предоставете я на Капитал, убедена съм, че ще се публикува...
И защо непрекъснато се заяждате? Хич не е конструктивно
До коментар [#5] от "nana_56":
[quote#5:"nana_56"]Болницата е частна, все пак![/quote]
Ама е болница, а не автосервиз или тържище, нали? Думата ми е за предмета на дейност и произтичащите от това приоритети.
Пък вие, ако прецените, там ходете да ви лекуват.
Определено ще влезете в статистиката... в лева...
До коментар [#6] от "invidia":
По-късно видях вашата реплика. С горното отговарям и на вас.
А сега прочетете отново рекламната дописка във "вестника за бизнеса".
Ако махнете "болница", "лекари", "сестри" и пр. здравни атрибути и ги замените с "ВЕЦ", "мегавати" и пр. енергийни атрибути или със "засети площи", "добив" и "домати" и пр. земеделски атрибути, текстът пак ще остане смислен, нали?
Опитайте.
Аз не смятам, че това е дори опит за анализ или че дава изходни данни, от които може да се направи такъв. Авторката нищо не отбира от темата, за която отговаря. Тя ходи по пресконференции на Москов и толкоз!
Това горе е една торба думи. Срещу това възразявам "неконструктивно", както се изразихте.
А "бизнес вестника" чета от времето, когато неистина беше такъв.
Това копи-пейст на пр съобщение ли е :)
В здравната система съществува балон, който поразително повтаря ВЕИ-балона не само като възникване, но и като опитите да бъде решен. По-долу давам данни от евростат за болнични леглодни на глава от населението. Както никой не се е съмнявал, ние сме безпрекословен шампион още през 2013 г., а предполагам, че тази година дори държави с 5-6 пъти по-висок БВП ни гледат стоповете в далечината.
index.php/File:Hospital_discharges,_2008_and_2013_ Health2015B.png
Още по-озадачаващ е начинът, по койото проблемът тръгва да се решава. Той почти повтаря опитите за стабилизирането на енергетиката с командни мерки, доколкото проста етатистка глава (лява или дясна - все едно) изобщо може да измисли нещо друго.
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.