България и Южна Корея са лидери в класация за уеб връзка
Азиатската държава води по всички показатели за проникване и средни скорости
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
България и Южна Корея имат най-голям процент на интернет потребители, които разполагат с достъп до глобалната мрежа от над 4 Mbps. Това показва последният доклад за третото тримесечие на компанията за облачни технологии Akamai. В него се посочва, че 96% от българите и южнокорейците, които имат фиксирана връзка с интернет, ползват скорости от над 4 Mbps. България и Южна Корея спорят през цялата година за лидерската позиция, като през последното тримесечие на изминалата 2014 г. страната ни изпревари по този показател азиатската държава. През второто и третото силите се изравниха, като двете страни имат 96% проникване. За сметка на това Южна Корея води по всички други показатели в доклада за третото тримесечие на Akamai. Изследването на компанията се прави на базата на IP адресите от съответната държава и скоростта на връзка към тях.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
"... Независимо че страната ни винаги е имала добри показатели в интернет връзката, тя продължава да изостава при проникването му сред населението. ..."
В сметките на населението влизат и следните групи:
* т. нар. мъртви души в изборните списъци, т.е. хора които не живеят постоянно в БГ но се водят че живеят;
* роми;
* безнадеждни селяни.
Предвид горното процента проникване си е средноевропейски.
До коментар [#1] от "misho73":
Фирмите крият и абонати, така че интернета е в топ 3 на света отвсякъде.
Склонен съм да вярвам на изнесеното в статията. Имам наблюдения от Германия. За година и половина предлагането на интернет и скорост на връзката се подобри чувствително. В момента се предлагат пакети за интернет 200 мбит/сек + ХД интернет телевизия + телефон за около 40 евро на месец. В България още не съм видял оферти за подобни скорости.
До коментар [#3] от "kratun.ko":
100 мегабита с оптика до рутера ми и хд телевизия със сет топ бокс с "незнам даже колко" канала за 25 лв без договор. Твърдя, че съм пообиколил и просто нямаме аналог.
До коментар [#3] от "kratun.ko":
преди или след gez. :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход