Българската икономика става все по-зависима от държавата
Лъчезар Богданов, управляващ партньор в Industry Watch:


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Браво!
Доброто образование за всички слоеве на населението си остава ключов въпрос за развитието на страната. А то изисква повече воля и разум и несравнимо по-малко пари от някои "знакови" проекти от близкото минало.
"Без върховенство на закона няма сигурност на инвестицията, точка."
Това да не е призив за "повече държава" в икономиката!? Сиреч, гарантирана печалба, 16% и повече, за някои "наши" инвеститори!?
"Виждаме, че банковият сектор е замръзнал по отношение на новото кредитиране. Секторът е приключил с трупането на необслужвани кредити, но все още няма промяна в бизнес стратегията на банките."
Банките не бяха ли "мотора на икономиката"!? И те ли са зависими от държавата, че нямат идея за бизнес!?
"Защото банките винаги следват чуждите инвестиции." Мислех, че само електоратът се държи като овце, ама явно най-умните, опс най-високо платените са същите овце.
"Пример за добра реформа – т.е. такава, която променя стимулите - е въвеждането на делегираните бюджети в средното образование."
Уж добра реформа, а пък бизнесът не може да намери образовани младежи?
Не е ясно дали икономиката е в криза, но икономистите определено ги тресе биполярното разстройство: "Променяш правилата, променяш резултатите." - После рев и сълзи защо резултатите са пагубни.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.