Най-големият магазин на Carrefour се продава за 32 млн. лв.
Обектът в Тhe Mall на бул. "Цариградско шосе" е топ активът на собственика на веригата - гръцката Marinopoulos


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Частeн съдебен изпълнител обяви за продажба най-големия хипермаркет на Carrefour ("Карфур") в България – в Тhe Mall на бул. "Цариградско шосе" в София. Наддаването за частта от сградата и земята на длъжника "КМБ България", която е 100% на гръцката Marinopoulos, ще започне от 32.3 млн. лева с ДДС, като оферти се подават до 9 май, а депозитът е 3.2 млн. лв.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
15 коментара
Когато дължиш сто долара, това е твой проблем. Когато дължиш сто милиона, това е проблем на банката.
Сега е момента "гръцката Marinopoulos" да се похвалят меринджеите от къде ги откраднаха.
едва ли Карфур някога някъде по света са преживявали такова унижение, както сега им се случва в България
Веригата е на издихание това е ясно, но какво се случва с служителите. Последно затвориха 2 магазина във Варна и Бургас, и още няколко в други градове. Хората си чакат заплатите и обезщетенията с месеци, но уви. Пари няма. Няма и във фирмата. Всички обороти, колкото и малки да са, се превеждат от служите на магазините, не инкасо, от даден банков клон/ превоз може да е такси, личен автомобил и дори масов градски транспорт до клона на банката/ на трета страна. Независима фирма, която се разпорежда с финансите на дружеството. Използват се за разплащане само с доставчици, които работят в момента с Карфур. Те пък разбира се се броят на пръстите на едната ръка. Пари за служителите няма. Няма пари за наемодатели и комунални услуги и др. Една от причините тихо мълком да затворят магазина в Гранд Мол Варна. Справка на сайта на правосъдното министерство показва 88 дела по производство по несъстоятелност http://ispn.mjs.bg/MJ/ispn.nsf/indexPublic.xsp?pag e=searchDeb и още не се знае колко граждански дела от служители и бивши такива на КМБ България ЕАД. Защо управата на милата ни татковина, позволява да се източва по този начин държавата по подобен на КТБ начин, а парите да отива в съседна Гърция, която до скоро образува отново много голям срив в икономиката ни с затварянето на границата, макар и не пряко!
Що за глупост пише в тази статия - "Кандидати едва ли ще се появят, тъй като ипотеката на банката си тежи върху имота, и трудно някой ще плати 32 млн. лв. първо за имота, а после и неизвестно колко голяма сума (пак от порядъка на десетки милиони) към Уникредит Булбанк."
Абсолютно невярна информация.
Който иска да си купи имота ще си плати само 32-та милиона, оттам нататък частния съдебен изпълнител ще се оправя(което в случая означава, че ще ги изплати на банката, и ако остане за другите).
До коментар [#5] от "Илиян Славов":
"Последната е заради която е обявена продажбата, но в обявлението на съдебния изпълнител не е посочено име" - ако това е вярно, понеже наистина в обявлението не е посочен взискателя, то ипотеката си остава.
Когато имаш клиенти с най - ниската покупателна способност, не само в ЕС но и в цяла Европа/с изключение на Молдова/, няма как стратегията ти да е печеливша. Просто потреблението е недостатъчно. При франчайза подобни неща се случват. Жалко. Конкуренцията намалява. Дори ПЕНИ/верига от ниския ценови сегмент/ не можа да издържи и се оттегли.
Така ще е като 80% от Българското население получава заплати до 600лв/месец =) =). 20% "Средна Класа" няма как да движи Икономиката на цяла държава..... http://www.blitz.bg/news/article/388931
До коментар [#6] от "jordani":
Нищо не си остава. Имот, купен на публична продан, се придобива чист от ипотеки - те се заличават след вписване на постановлението за възлагане. А ипотекарният кредитор е присъединен по право взискател към изпълнителното дело, с право на предпочтително удовлетворение от цената на имота. Т.е. банката с ипотеката ще си получи парите първа преди другите кредитори.
До коментар [#9] от "tougherty":
В дълбока грешка сте - прочете пак ТЗ и ЗЗД.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.