Билки с добавена стойност
Три истории на млади компании, които произвеждат натурални продукти
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
България е най-големият производител и износител на билки в Европа и е шеста по експорт в света. По данни на Министерството на околната среда и водите годишно в страната се събират и обработват между 15 хил. и 17 хил. тона, като около 50% от тях са от култивирани растения. Пропорционално на площта си България изпреварва по обеми дори Индия и Китай, но около 90% от събраните количества се продават зад граница с нищожна добавена стойност, отчита анализ на фондация "Информация и природозащита".
Има и предприемачи, които са направили следващата крачка и продават готови продукти от лечебните растения. Представяме ви три малки нови компании, които се опитват да наложат своите марки за натурални продукти.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Чудесно е, че има такива предприемчиви хора и макар с малки фирми и капитал, опитват да пробият на пазара. Популяризирането им чрез тази статия е чудесно начинание!
Страхотна новина е, че България започва да се фокусира върху производство с придадена стойност в този бранш.
Голямо браво за такива хора, учили в чужбина и се върнали в България да работят. Родолюбци, патриоти поздравявам Ви най- искрено. Успех и много здраве на всички като Вас.
ако не можеш да изядеш един сапун, не си мий лицето с него
Напълни ми душата тази статия.
Ей, хубави неща се случват в България.. И за добро или зло, това са все хора учили в чужбина и разбрали, че България е прекрасна земя, с огромни възможности.. Стига да има желание..
Браво.. , дано разказа роди още 5-6 подобни компании..
Не искам да съм някакъв хейтър, но не ми е ясно едно в историята на Хелти ойл, как точно е направена тази фабрика с начален капитал от 20 хил. лв. ? То ни машините, ни помещенията струват толкова. Да не говорим за закупуване на производствени суровини и някакви заплати.
Успех на всички, които със собствени средства преследват мечтите си! И все пак, странен избор на бранд. Wooden Spoon е синоним на "губещ" от стар традиционен израз в Кеймбридж, познат в англоговорящия свят от 18-ти век насам. Oxford English Dictionary ".. Hence wooden-spooner, -spoonist, a competitor who is awarded the ‘wooden spoon’; a loser." Ядливото мастило е странен за подчертаване бенефит, едва ли носи добавена стойност за клиентите :)
Аз лично използвам БИО изворна вода Rose Drops за готвене (освен за пиене)
http://www.rose-drops.com/
Можете да я поръчате и онлайн с безплатна доставка rose-drops.com/bg/shop/
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.