Българската "Булпрос" е сред най-динамичните IT компании в Централна и Източна Европа
Лидер в IT класация Deloitte Fast 50 е полската Codewise
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
е средният ръст в приходите на компаниите в топ 50 за периода 2012 - 2015 г.

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Изпълнителният директор се казва Ивайло Славов, а не Симов.
До коментар [#1] от "Pipilot":
Прав сте, поправихме го. Благодарим за забележката и се извиняваме за допуснатата неточност.
Класации и проценти. А някой знае ли какво ново са измислили ? Там са големите промени и влияние на фирмите или по-скоро просто се гледат техническите показатели, които са толкова стабилни колкото всеки балон - то и стройтелството преди няколко години правеше бесен растеж ама... от високо се пада лошо...
До коментар [#4] от " Thomas Anderson ": Като цяло не знам за Булпрос, но огледай ИТ пазара в страната. Най-често големите фирми са вид аутсорс. Даже и продуктови често са централен офис в чужбина, тук само hr и ниско ниво(програмисти без лийдове), като от централния офис или всекидневно правят оперативки по скайп, или често идват реалните лийдове тук. Т.е. и продуктовите фирми са с управлението и структурата на аутсорс. Ръстът може да е огромен в този сегмент- не продаваш и развиваш един продукт постепенно, а при всяка поръчка наемаш нови хора и вдигаш бройката им по Х прихода. Така 1000% ръст спокойно може да значат примерно 10 нови клиента с по 5 човека екипи срещу 5 човека в един екип от предната година. Но нищо не гарантира същото ниво след 1-2г при свършване на поръчките. И, да, аутсорсът носи всички характеристики на балон. Поръчките са заради ниска крайна цена и ти си просто отдаващ хора под наем. Клиентът винаги може да намери по-евтин проект, да реши, че проектът е станал като основа и е време да наеме свои хора за него, да няма да пусне нов проект към теб. 1000% ръст означава и скок в дълбокото- имаш вече куп хора, които няма кой да ги поеме да ги въведе, започваш да се луташ в опити да държиш конците... При нужда от хора изведнъж си мат- всеки кадърен е зает и няма кандидати. Иначе за пазара е добре да има повече приходи и търсене на хора. Просто дано секторът успее да поеме тоя ръст. И все пак със сигурност слабостите не са за всички- много компании с такива ръстове успяват да се развиват успешно. Всичко е до опита на мениджърите и екипите.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.